open
 KKK   Otsi   Liikmete nimekiri   Kasutajagrupid   Registreeri   Profiil   Kontrolli, kas on uusi sõnumeid   Logi sisse 

Mazda 2. 2006.a. 1,4 - Cabernet

 
Uus teema   Vasta teemale    Car Club Viljandi -> Kasutajate autod
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
cabernet1
Satub siia tihti


Liitunud: 15 Aug. 2008
Postitusi: 199
Asukoht: Kelmiküla - Kivistiku tare.

PostitusPostitatud: Reede. Sept. 19, 2008 6:29 pm    Teema: Mazda 2. 2006.a. 1,4 - Cabernet Vasta viitega

Tervist.
Panen siia siis ennast kah üles.
Masin ostetud uuena 2006 detsembris ning valitud sai ökopill ehk 1,4 mootoriga.
Lisasin toonklaasi, esimeste akende tuulesuunajad ning valuveljed, et omal oleks silmaga kena vaadata.
Mingisugust helitehnika või sumbutituunimist plaanis ei ole.
Samuti ei tule autole ühtegi antitiiba või rullnoka trikoloori külge.
Auto on aus töövahend, et punktist A jõuda kalmistule
_________________
http://www.mazdaklubi.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cabernet1
Satub siia tihti


Liitunud: 15 Aug. 2008
Postitusi: 199
Asukoht: Kelmiküla - Kivistiku tare.

PostitusPostitatud: Reede. Sept. 19, 2008 6:31 pm    Teema: Vasta viitega

ahjaa
pildimaterjali leiab siit:
http://nagi.ee/photos/cabernet
_________________
http://www.mazdaklubi.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
RealGSM
Vana tuttav


Liitunud: 14 Märts 2006
Postitusi: 939
Asukoht: Männimäe

PostitusPostitatud: Reede. Sept. 19, 2008 9:28 pm    Teema: Vasta viitega

Noh roheline jublaks jõudis ka lõpuks siia

Igati lahe massin ja oma suuruse kohta mahtus talle usinalt kola peale. Kuigi küttekulu sellise masina kohta oli kuidagi suurevõitu. Et siis maanteel jäi nii mul kui sel masinal 7 kanti
_________________
Iga auto muutub ükskord Opeliks, nõnda olen nüüd Opeli omanik
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
cabernet1
Satub siia tihti


Liitunud: 15 Aug. 2008
Postitusi: 199
Asukoht: Kelmiküla - Kivistiku tare.

PostitusPostitatud: Laup. Sept. 20, 2008 8:08 am    Teema: Vasta viitega

RealGSM kirjutas:
Noh roheline jublaks jõudis ka lõpuks siia

Igati lahe massin ja oma suuruse kohta mahtus talle usinalt kola peale. Kuigi küttekulu sellise masina kohta oli kuidagi suurevõitu. Et siis maanteel jäi nii mul kui sel masinal 7 kanti

Samas peab meenutama, et auto kandevõime on midagi 400 kg kanti, me naisega kokku sellest poole hõivame.... ilma naiseta kolmveerandi + siis kola kah peal, seega pole imestada kedagi.
Talviti olen Gislaved NF3 naastrehvidega saanud maanteel alla 6 kah hakkama
_________________
http://www.mazdaklubi.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cabernet1
Satub siia tihti


Liitunud: 15 Aug. 2008
Postitusi: 199
Asukoht: Kelmiküla - Kivistiku tare.

PostitusPostitatud: Laup. Sept. 20, 2008 10:08 am    Teema: Vasta viitega

Niih, paar sõna siis ka masina elu ja olu kohta.
2007 aasta aprillis elas üle väikese kokkupuute maasturiga, mille tulemusel vajas remonti vasak esitiib ning selle all varjus olevad detailid. Kogumaksumuseks arvutati 64 000 eesti raha.
Peale seda suuremad mured puuduvad.
Imelikul kombel on aga tagaluugi küljes olevatel tuledele tekkinud mõrad, mis ei ole välimise kokkupuutega tekkinud vaid arvatavasti tagaluugi vetrumisest.
Eks talve alguses tehnoülevaatus otsustab, kas garantiiviga. Igatahes senikaua on tagatuled seest märjad peale igat pesu või vihma.
Mazda esindust on asjast teavitatud, seega vastutus endalt ära.
Viimane suurim närvikõdi oli aga tänu RealGSM-le.
Kuna autol tundus olevat peale meie ühist kruusarallit tagasillas miski imelik kolks, siis sai masin kanalile aetud. Loksutatud ja logistatud. Käidud isegi vanakooli lukkseppade jutul, et äkki vanemad ja targemad teavad.
Lõpuks leidsin vea peale paaritunnist otsimist - tagumise akna kohale riputatud lõhnakuusk "On libe - ära kiirusta" kolksus vastu laepolstrit ning see omakorda kõmises summutatult nii nagu teeks seda amort
_________________
http://www.mazdaklubi.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jax
Vana tuttav


Liitunud: 7 Märts 2006
Postitusi: 482
Asukoht: Viljandi; Uueka kant

PostitusPostitatud: Laup. Sept. 20, 2008 3:22 pm    Teema: Vasta viitega

Miks sellist autot endale üldse osta ja veel uuena? Ega sa nii vana pole, et võrriga peaks ringi sõitma ju?
_________________
56623268
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
cabernet1
Satub siia tihti


Liitunud: 15 Aug. 2008
Postitusi: 199
Asukoht: Kelmiküla - Kivistiku tare.

PostitusPostitatud: Laup. Sept. 20, 2008 3:33 pm    Teema: Vasta viitega

jax kirjutas:
Miks sellist autot endale üldse osta ja veel uuena? Ega sa nii vana pole, et võrriga peaks ringi sõitma ju?

Njaa kuna peres ja kasutuses veel Honda civic 2006 1,4 ning Susuki Swift 1,3 2006, siis puudu oligi väiksest vastupidavast veoautost.
Vanusel ei ole autoga midagi pistmist, sest linnas 50 ja maanteel 100 kanti astub küll.
Samas näita mulle mõnda noortekat või sportautot, millega telliskive koju või katkiroostetanud veeboilerit parandusse veetakse

Auto sai valitud vastavalt vajadustele ning võimalustele. Ma ei ole nii rikas, et osta omale vana panni. Samas ei ole ma ka nii rikas, et osta omale mitut autot. Kiireks sõiduks, teist mugavaks, kolmandat veoautoks jne.
Mazda 2 on Saksa TÜV alusel vastupidavuselt nr 2 kohe mazda 3 järel.
Lisaks mahutab väike auto ka lapsevankri pagasiruumi ilma, et peaks tagaistmeid kokku klappima.
Seega antud isend on pika vajaduste ja võimaluste kaalumise otsus. Välja arvatud värv - see on naise kapriis
Kui kunagi rahakott kannatab, siis loodan perre lisada kas Mazda 5 või Honda Accord universaali.

PS. Tsiteerides ühe siinse klubilise teksti, siis auto on sõiduriist mitte riistapikendus
_________________
http://www.mazdaklubi.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kaspar
Vana tuttav


Liitunud: 6 Märts 2006
Postitusi: 1372

PostitusPostitatud: Laup. Sept. 20, 2008 3:43 pm    Teema: Vasta viitega

Sorry, aga mulle ei meeldi, suht mõttetu ja kole auto. Linnaautoks võibolla veel, aga sel juhul pole ta piisavalt öko.
_________________
Kõik vajalik autospordiks - www.rallipood.ee
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
cabernet1
Satub siia tihti


Liitunud: 15 Aug. 2008
Postitusi: 199
Asukoht: Kelmiküla - Kivistiku tare.

PostitusPostitatud: Laup. Sept. 20, 2008 4:01 pm    Teema: Vasta viitega

kellele ema, kellele tütar.
Võibolla ma siis ei oma ilumaitset või olen piisavalt enesekindel ka sellise auto omanikuna
Ma ei pea pistma pead vana bemmi tagaaknast välja ja kõnetama järjekordset miniseelikus naisterahvast mõne lameda lausega stiilis, et "Ma olen tegija, sest mu sõbral on bemm"
_________________
http://www.mazdaklubi.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cabernet1
Satub siia tihti


Liitunud: 15 Aug. 2008
Postitusi: 199
Asukoht: Kelmiküla - Kivistiku tare.

PostitusPostitatud: Laup. Sept. 20, 2008 4:08 pm    Teema: Vasta viitega

Kuigi jah ma olen tihti unetutel öödel mõelnud, et see võiksin olla mina... see ahv, kelle päevi näinud sakslane hirmsa "sport"sumpsi lörinaga saabus ning nüüd rahvale ööl ja päeval heategu teeb, lastes "normaalset muusikat", mida inimesed muidu ju ei kuulaks.
Vaesed vanainimesed ja vaesed tööinimesed peavad vaikuses istuma... oh milline rõõm, kui taaskord möödub 7-rattaline masin, millest veidigi südant põksumapanevat muusikat lastakse kogu külale, millel muidu ju mingi nõme vaikus lasub. Jah... see heategija oleks võinud olla mina, kuid mingi vastik ja saatanast asi, mida nimetatakse kaineks mõistuseks, peatas mind.

BTW Kuna elan linna ühe tihedaima liiklusega tee vahetus läheduses, siis olen saanud enne autoostu piisavalt jälgida erinevate masinate häid külgi ja ka vigu.
Nagu ennist sai mainitud, siis paljudel "sakslastel" on probleemiks sumps. Kipub kas läbi roostetama või alt ära kukkuma, miks muidu nad nii suurt lärmi teevad?
Samamoodi ei osta ma nn "normaalset" autot enne, kui neil on peal korralik mürasummutus tümmi seespüsimiseks ning vaheklapp, mis automaatselt kui keegi maki kõvemaks keerab, paneb aknad kinni.
_________________
http://www.mazdaklubi.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Maik
CCV Guru


Liitunud: 6 Märts 2006
Postitusi: 4613
Asukoht: 53739192

PostitusPostitatud: Laup. Sept. 20, 2008 8:17 pm    Teema: Vasta viitega

Palju see küt kulu on siis
mul naisel 2008a 1,5AT lancer, mingist ökost küll eriti rääkida mõtet pole, keskmine ikkagi tiba alla 10
_________________
Õudukas : Kui su ette satub aeglane liikus ja sõidab sama teed mis sina ,kuni linna lõpuni välja....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
cabernet1
Satub siia tihti


Liitunud: 15 Aug. 2008
Postitusi: 199
Asukoht: Kelmiküla - Kivistiku tare.

PostitusPostitatud: Laup. Sept. 20, 2008 11:15 pm    Teema: Vasta viitega

Siiani kütuse kulu on täpselt võrdeline parema jala raskusega, kuid nagu mainis sõidueksami vastuvõtja - jalg on sama raske, kui mees ise.
Pm on aegu, mil olen saanud hakkama linnas 7 ja maanteel 5,5-ga, kuid vahest on aegu, mil masina kandevõime piiril või seda isegi ületades liiklen ning siis hoiab linnas kulu 10 kanti ning maanteel 7 ringi.
_________________
http://www.mazdaklubi.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Mehka
Satub siia tihti


Liitunud: 6 Märts 2006
Postitusi: 247
Asukoht: Viljandi-Kuopio

PostitusPostitatud: Püh. Sept. 21, 2008 12:41 pm    Teema: Vasta viitega

...ja cabernet ongi lõplikult nissani seljast maha roninud
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vamps
CCV Guru


Liitunud: 14 Apr. 2006
Postitusi: 1165
Asukoht: Viljandi/Tallinn

PostitusPostitatud: Püh. Sept. 21, 2008 6:56 pm    Teema: Vasta viitega

Aga miks just 1.4 bens? Miks mitte mingi diiselmootoriga isend?
Selle 1.4-ga on ju maanteel suht riskante sõita. Vahel tuleb ikka ette ju juhuseid, kui pead möödasõite tegema aga see 1.4 bens ei ole küll selleks kõige ohutum, eriti kui veel räägid, et kasutad seda autot vahetevahel veoautona, mis tähendab, et see pisike mootor peab veel suuremat koormat edasi kandma.
Võrdluseks võiks võtta vähe suurema kubatuuriga diiselmootoriga auto, millel kõvasti rohkem väänet ja usun, et ka võimu, kuid samas kütusekulu on väiksem kui 1.4 bensul.
Usun, et kui Sul oli eesmärgiks võimalikult odav, võimalikult mahukas ning võimalukult ökonoomne auto, siis oleks olnud ka natuke targemaid valikuid kui 1.4 bens mazda.

Kuid see oli lihtsalt minu isiklik arvamus ning ei pea kedagi nende otsustes ümber veenma. Lihtsalt natuke mõtlemisainet.

Mudu mazda on kift auto
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
cabernet1
Satub siia tihti


Liitunud: 15 Aug. 2008
Postitusi: 199
Asukoht: Kelmiküla - Kivistiku tare.

PostitusPostitatud: Kolm. Sept. 24, 2008 10:29 am    Teema: Vasta viitega

Ausalt öeldes, siis jah odava autona plaanisin küll, kuid oleks saanud ka odavamalt osta mõne muu, mispärast just mazda, sest tegemist on vastupidava putukaga.
Möödasõitudel küll ma ei muretseks väga, sest need siiani ilusti tehtud. Samas ei maksa unustada liikluseeskirja sätteid, et kui möödasõit peaks mingil põhjusel olema raskendatud või ohtlik, siis tuleb möödasõit katkestada, mitte rullnoka kombel gaasi tallata, et ehk lipsan läbi, autol võimu küll. Aga kui ei lipsa?
Mis puutub diislitesse, siis uuele diislile ei oleks hammas peale hakkand ning kasutatult ei taha. Olen elus liiga palju pidanud õliste näppudega ringi käima.
Ma ei ütle, et tegemist on unistuste autoga, kuid tegemist on väga hea autoga omas klassis.
_________________
http://www.mazdaklubi.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cartman
Vana tuttav


Liitunud: 10 Märts 2006
Postitusi: 2143
Asukoht: viljandi-männa, paala, viiratsi

PostitusPostitatud: Kolm. Sept. 24, 2008 8:48 pm    Teema: Vasta viitega

Väike OT a võimsama/kiirema autoga on möödasõit hoopis ohutum kui võrri mootoriga liikuriga( kui vaidlema akkad siis kas ple sõitnud võimasma autoga v pole mõistust). Muidugi ,kuis seda mõistusega teha.
_________________
6L diisel:D
300+kw ja ca 1000Nm

"sülearvutite remont ja hooldus" Tartus(ka saatmisega yle eesti) 51 936 191
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
cabernet1
Satub siia tihti


Liitunud: 15 Aug. 2008
Postitusi: 199
Asukoht: Kelmiküla - Kivistiku tare.

PostitusPostitatud: Kolm. Sept. 24, 2008 9:10 pm    Teema: Vasta viitega

krt mõistus on selline huvitav asi, et seda pole kunagi piisavalt.
Aga mis puutub võimsamasse autosse, siis eks ole elus neidki proovitud. Ma ei ütlegi, et möödasõit ei oleks võimsamaga ohutum, kuid ütlen, et liikluseeskirja järgides möödasõitude vajadus on meie teedel puudulik.
Kuigi jah minu sõidustiili juures on pigem möödasõidud teistele minust vajalikud.
Ega siis ju ometi kodanikud oma hirmtuunitud Autodega - suure algustähega, saa ometi teedel võrri taga passida
_________________
http://www.mazdaklubi.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cartman
Vana tuttav


Liitunud: 10 Märts 2006
Postitusi: 2143
Asukoht: viljandi-männa, paala, viiratsi

PostitusPostitatud: Kolm. Sept. 24, 2008 9:23 pm    Teema: Vasta viitega

Minagi sõidan maanteel näitex max 5km/h lubatust kiiremini a palju ju neid, kes 5km/aeglasemad kui lubatud ja see takistab liiklust ja sellest kah möödasõidud.A ok mõttetu teema.
_________________
6L diisel:D
300+kw ja ca 1000Nm

"sülearvutite remont ja hooldus" Tartus(ka saatmisega yle eesti) 51 936 191
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Car Club Viljandi -> Kasutajate autod Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Te ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Te ei saa vastata siinsetele teemadele
Te ei saa muuta oma postitusi
Te ei saa kustutada oma postitusi
Te ei saa hääletada küsitlustes


Vajutage siia, et minna tagasi klubi esilehele

Car Club Viljandi © 2024