open
 KKK   Otsi   Liikmete nimekiri   Kasutajagrupid   Registreeri   Profiil   Kontrolli, kas on uusi sõnumeid   Logi sisse 

Kas sina oskad autot juhtida???

 
Uus teema   Vasta teemale    Car Club Viljandi -> Vaba teema
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
alopex
Satub siia tihti


Liitunud: 5 Märts 2006
Postitusi: 122
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Püh. Jan. 25, 2009 10:12 am    Teema: Kas sina oskad autot juhtida??? Vasta viitega

markku kirjutas:
Lugupeetud kasutaja alopex. Olen korduvalt pannud tähele, et mainite saamatuid ning oskamatuid liikluses.


Tunnen siin mingit solvumist.

Siis siin võiks kõik foorumi kasutajad kirja panna, mida nad arvavad iseenda auto juhtimis oskusest.
Teen siis ise algust.

Mina , kasutaja alopex, ei oska autot juhtida, kui olen teeoludele valinud
VALE SÕIDUKIIRUSE
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cabernet1
Satub siia tihti


Liitunud: 15 Aug. 2008
Postitusi: 199
Asukoht: Kelmiküla - Kivistiku tare.

PostitusPostitatud: Püh. Jan. 25, 2009 1:35 pm    Teema: Re: Kas sina oskad autot juhtida??? Vasta viitega

Ühinen. Olen valinud vale sõidukiiruse, olen võtnud ette manöövreid, veendumata, et tee on vaba, seega olen põhjustanud avarii. Lisaks olen ületanud lubatud suurimat kiirust ning vahetanud pimedal ajal tulesid valesti (liiga vara kaugtuled maha). Lisaks olen korduvalt sõitnud ristmikule välja keelava (kollase) tule ajal.

Olen liikluses puhta loll.
_________________
http://www.mazdaklubi.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
markku
Vana tuttav


Liitunud: 26 Märts 2006
Postitusi: 815
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Püh. Jan. 25, 2009 2:06 pm    Teema: Re: Kas sina oskad autot juhtida??? Vasta viitega

alopex kirjutas:
markku kirjutas:
Lugupeetud kasutaja alopex. Olen korduvalt pannud tähele, et mainite saamatuid ning oskamatuid liikluses.


Tunnen siin mingit solvumist.




Ei sugugi mitte polnud tegemist solvumisega.

Olen parkinud vale koha peale, korduvalt olen ületanud kiirust, teinud möödasõite kohas kus seda ei tohiks, kasutanud valel ajal valesid tulesid, sõitnud ilma turvavööta, sõitnud lubadeta, teinud manöövreid suunatuleta, sõitnud liikluses autoga mis ei vasta tehnonõuetele.


Kindlasti ei väida ma, et olen hea autojuht.
Kuid vähemalt siiani olen kenasti hakkama saanud ja oma vigu tunnistanud ning ka nende eest tasunud. :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
S4
Vana tuttav


Liitunud: 15 Nov. 2006
Postitusi: 838
Asukoht: viljandi lahedal

PostitusPostitatud: Püh. Jan. 25, 2009 6:28 pm    Teema: Vasta viitega

Teie väited siin liigituvad sellesse klassi "kas ma järgin liiklus eeskirju".Mina ka 100% ei järgi ja kindlasti 100% kindla käega ka autot teepeal hoida ei oska aga sanga olen pihus hoidnud juba 5 aastaselt ja seda mitte issi süles ja võin öelda et oskan autoga sõita.
_________________
Sõduautode remont ja keevitustööd.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Maik
CCV Guru


Liitunud: 6 Märts 2006
Postitusi: 4613
Asukoht: 53739192

PostitusPostitatud: Püh. Jan. 25, 2009 7:33 pm    Teema: Vasta viitega

Nojah, siin tekib see küsimus,et mida auto juhtimise all mõeldakse ja millele rõhk küsimuses pannakse. Kui liiklusmärkide järgimisele siis naised vist löövad pika puuga jne.

a ma arvan,et ma olen kõiki liikluseeskirjasid rikkunud oma elu jooksul mis vähegi olemas on, sellegipoolest ma võiks ka väita,et oskan autot juhtida... :p Talvel koguaeg jäärajada, autoga küljetamine ja suvel ringrada samuti. Aga korralikult sõita küll ei oska :)


alopex hm, mis on õige sõidukiirus ? Mõned panevad esimese lumega kohe 30 maanteel, kas see on ÕIGE ? Ja teine tagant (mina ntx) julgen sõita seal 70+ ohutult. Kumb see ÕIGE nüüd siis on ? Mõlemad kiirused/autod on ohutud teiste liiklejate jaoks. Ja kas rallimehe jaoks on siis 150+ samas kohas õige kiirus? Kes neist siis tegelt sõita oskab ja kes ei oska ?
_________________
Õudukas : Kui su ette satub aeglane liikus ja sõidab sama teed mis sina ,kuni linna lõpuni välja....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
andu*
Aktiivne külaline


Liitunud: 6 Märts 2006
Postitusi: 79
Asukoht: näpud õlis

PostitusPostitatud: Püh. Jan. 25, 2009 7:47 pm    Teema: Vasta viitega

Maik kirjutas:
Ja kas rallimehe jaoks on siis 150+ samas kohas õige kiirus? Kes neist siis tegelt sõita oskab ja kes ei oska ?


Mis sul rallimeeste vastu on?
Nad nagu kõik teised, lihtsalt ei crashi vaid kaotavad kontrolli...
_________________
Fuck the fuel ecconomy!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kristjan
CCV Guru


Liitunud: 5 Märts 2006
Postitusi: 758
Asukoht: Tartu/Viljandi

PostitusPostitatud: Püh. Jan. 25, 2009 8:22 pm    Teema: Vasta viitega

S4 kirjutas:
Teie väited siin liigituvad sellesse klassi "kas ma järgin liiklus eeskirju".


just
ning sellisel juhul võin enda puhul kasutada sõna "enamjaolt".
Sõidan niimoodi, mis on tavaliselt minu seisukohalt kõige otstarbekam, ning enamasti on see ka kooskõlas kehtivate seadustega.

Üks paragrahv mida ma järjepidavalt rikkusin oli liiklusseaduse §74. Raudteeülesõidukoha ületamise nõuete rikkumine. Seda siis Paala kooli tagant kulgeval raudteel. Kuna satun tihti vastemõisa kanti ning seda enamjaolt samadel kellaaegadel, siis kogemusele toetudes tean ma ka enamjaolt, kas tulemas võiks olla rong või mitte, ning kuna tegemist on ka suhteliselt avara kohaga, ei pea ma vajalikuks sooritada seal kogu aeg täielikku stoppi, vaid võtan hoo maha ja vaatan. Õnneks on see märk sealt nüüd eemaldatud.
Samuti ületan tavaliselt kiirust Paala järve ääres oleval õuealal, sest kui teel ei ole jalutajaid ega rulluisutajaid, ei saa keegi sellest kasu, kui ma sellel avaral ja korrasoleval teel 20nega kulgen.
Eks ole ka mõningaid 70 ning 30 märke ning teisi situatsioone, mille korral seaduse järgimine on suhteliselt mõttetu, kuid siin tulebki arvestada seda, et seadused kui õigusnormid on üldised ja abstraktsed ning ei arvesta üksikjuhtumitega.

Seega enda puhul võin väita, et mu autojuhtimine on esmaselt kooskõlas vastavate teeolude ning situatsioonidega ning teisejärguliselt siis kehtivate seadustega.
_________________
Lepmets & Nõges Law Firm
Jõe 13, 50104 Tartu, Estonia
www.lepmetsnoges.eu


Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
paala
Aktiivne külaline


Liitunud: 10 Mai 2006
Postitusi: 58
Asukoht: Hanko

PostitusPostitatud: Püh. Jan. 25, 2009 8:23 pm    Teema: Vasta viitega

Mina osakn liiklus eeskirja järgi sõita. Mitte kiirust ületada, see on ka oskus.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Heigo72
Satub siia tihti


Liitunud: 6 Märts 2006
Postitusi: 285
Asukoht: Pika tn. poiss

PostitusPostitatud: Püh. Jan. 25, 2009 11:13 pm    Teema: Vasta viitega

Auto juhtimis oskus ja liikluseeskirjade järgimine 2 eri asja.
Juhtimisega võib tulla aega ajalt ikka ebameeldivusi.
Endal oli alles , et mitte sõita kitsele otsa maandusin ilusasti maantee kraavis.
Ju ei tulnud see lõppastme koolituse põdrakatse hästi välja.
Liikluseeskirjade eiramist eks tule ka vähe vahest ette.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Toitz
Vana tuttav


Liitunud: 25 Dets. 2007
Postitusi: 614
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Esm. Jan. 26, 2009 12:05 am    Teema: Vasta viitega

sellest lõppastme koolitusest nii palju, et läbisin kah selle Tartus, aga väike kõhklus on ikka sees, nimelt platsi peal toimuvad need umbes 50km/h kiiruse juures kohati isegi väiksema kiiruse juures aga kui maanteel 90km/h sõites äkki põder ette hüppab siis ei jõua ju reageeridagi, kuna platsi peal sa tead, et põder ees ja juba eemalt saad mõelda, et kuidas sellest mööduda.

Samas auto käitub kah kindlasti erinevalt, kui hakata põdrast mööduma 50km/h vs 90km/h.
_________________
Mulk...Maalt ja hobusega
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Evil 9
Vana tuttav


Liitunud: 14 Märts 2008
Postitusi: 465
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Esm. Jan. 26, 2009 8:35 pm    Teema: Vasta viitega

ega see lõppastme koolitus mööda külge maha ka jookse... mina julgen küll väita, et sain sealt õpetlikke kogemusi... kiirus jah seal väiksem aga haardetegurid võrdsed talviste tingimustega maanteel ja sellest tulenevalt auto enamvähem käitub sarnaselt suuremal kiirusel toimuvaga... aga siiski, ohutut teel püsimist
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Evil 9
Vana tuttav


Liitunud: 14 Märts 2008
Postitusi: 465
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Esm. Jan. 26, 2009 8:39 pm    Teema: Vasta viitega

veel üks tore asi meenus kui omal ajal lõppastet tehtud sai... teistelt nõuti kiiruse lisamist, mulle toonitati, et kui kiirust paari km/h võrra alla lasen, siis tulevad harjutused välja ka

samas sai 3 korda proovida ja vähemalt 1 õnnestus... maanteel ja sõidus olen suutnud siiani õnneks masinat teel hoida
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
leits
Vana tuttav


Liitunud: 9 Nov. 2006
Postitusi: 801
Asukoht: S-Jaani

PostitusPostitatud: Esm. Jan. 26, 2009 10:08 pm    Teema: Vasta viitega

Kõige hullem praegu on see möödasõitmine kui vaalud kahe raja vahel. Ainuke lahendus ongi mitte mööda sõita vist. Samas 50km/h on ka jube venida
_________________
Tahad Paintballi mängida? Võta ühendust:
1)leits ät ozkpaintball.ee
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Maik
CCV Guru


Liitunud: 6 Märts 2006
Postitusi: 4613
Asukoht: 53739192

PostitusPostitatud: Esm. Jan. 26, 2009 11:13 pm    Teema: Vasta viitega

veojõukontroll hoiab ka autot täitsa hästi tee peal, mina saan kenasti sõita ühe poole ratastega kõvasti vaaludesse ja teine paremal pinnasel, kontrolliga ei hakka käest ära tõmbama .

täna mingi idioot tuli vv teel keset teed sissesõidetud rada vastu , ei tõmmanud 20 cm ka enda poolele, ma päris korralikult vaaludes lasin, ime siis kui õnnetused toimuvad. Paras oleks olnud raisale sisse sõita,huvitav aint kes süüdi sel juhul jääb,kui rada keset teed on ja ääres mittesõidetav lumelörts ja vallid ? mõlemad süüdi vist kahjuks.

_________________
Õudukas : Kui su ette satub aeglane liikus ja sõidab sama teed mis sina ,kuni linna lõpuni välja....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Evil 9
Vana tuttav


Liitunud: 14 Märts 2008
Postitusi: 465
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Esm. Jan. 26, 2009 11:41 pm    Teema: Vasta viitega

need jah kõige idiootsemad... või siis kurvis oma arust lõikavad kavalalt... tahaks ka nagu ikka tee peal sõita mitte kraavi perve peal...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Toitz
Vana tuttav


Liitunud: 25 Dets. 2007
Postitusi: 614
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Esm. Jan. 26, 2009 11:55 pm    Teema: Vasta viitega

Maik kirjutas:

...mis on õige sõidukiirus ? Mõned panevad esimese lumega kohe 30 maanteel, kas see on ÕIGE ? Ja teine tagant (mina ntx) julgen sõita seal 70+ ohutult. Kumb see ÕIGE nüüd siis on ? Mõlemad kiirused/autod on ohutud teiste liiklejate jaoks. Ja kas rallimehe jaoks on siis 150+ samas kohas õige kiirus? Kes neist siis tegelt sõita oskab ja kes ei oska ?


Tänu nendele kolmetähelistele abimeestele ongi iga inimese jaoks ilmastikust tingitud kiirused erinevad. Kui siin see kõva lumetorm oli siis 50ga sõites juba kiskus kraavi poole, aga teine mees sõidab samades tingimustes vabalt 70-80ga, ütleb ainult, et veojõukontroll ja/või külglibisemisvastane seade vilguvad armatuuris kordamööda ja sõit nagu lust ja lillepidu.

Mulle ka keset teed auto vastu sõitnud, seda siis kruusateel, tõmbasin kah tee äärde, et mitte kokku sõita ja naksti olin risti, kuna pool autot sattus lahtise kruusa peale.
_________________
Mulk...Maalt ja hobusega
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
leits
Vana tuttav


Liitunud: 9 Nov. 2006
Postitusi: 801
Asukoht: S-Jaani

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 27, 2009 12:55 am    Teema: Vasta viitega

Maik kirjutas:
veojõukontroll hoiab ka autot täitsa hästi tee peal, mina saan kenasti sõita ühe poole ratastega kõvasti vaaludesse ja teine paremal pinnasel, kontrolliga ei hakka käest ära tõmbama .

täna mingi idioot tuli vv teel keset teed sissesõidetud rada vastu , ei tõmmanud 20 cm ka enda poolele, ma päris korralikult vaaludes lasin, ime siis kui õnnetused toimuvad. Paras oleks olnud raisale sisse sõita,huvitav aint kes süüdi sel juhul jääb,kui rada keset teed on ja ääres mittesõidetav lumelörts ja vallid ? mõlemad süüdi vist kahjuks.


No kontroll kontrolliks, aga kui käest minema l2heb on suht ladna. Siis ei aita enam miski. Mul on ka mingid veojõud, pidurdusjõu ja mingid külglibisemised ja sada muud imet. Kui ta ikka l2heb, siis l2heb ka
_________________
Tahad Paintballi mängida? Võta ühendust:
1)leits ät ozkpaintball.ee
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Evil 9
Vana tuttav


Liitunud: 14 Märts 2008
Postitusi: 465
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 27, 2009 8:35 am    Teema: Vasta viitega

jaa... füüsika vastu ei saa keegi... mõistusega tuleb sõita... mina küll vahepeal vihastan täiesti tühja tampiva ABS-i peale... maanteel äkk olukorras pole veel aidanud ka... samas ei ütleks, et vähe sõitnud... isiklikel masinatel pole veojõu ja külglibisemise seadet ühelgi olnud ja ikka mööda teed õnnestunud kulgeda...

Viimati muutis seda Evil 9 (Teis. Jan. 27, 2009 8:27 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Maik
CCV Guru


Liitunud: 6 Märts 2006
Postitusi: 4613
Asukoht: 53739192

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 27, 2009 8:35 am    Teema: Vasta viitega

ega inertsist/massist ja veermiku pidamisest veojõu kontroll üle ei ole. Sõita peab ikka oskama..
_________________
Õudukas : Kui su ette satub aeglane liikus ja sõidab sama teed mis sina ,kuni linna lõpuni välja....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Tiiger
Vana tuttav


Liitunud: 21 Juun. 2008
Postitusi: 413
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 27, 2009 7:37 pm    Teema: Vasta viitega

Sõita oskan, aga ei käitu teps mitte alati just nii nagu olukord seda nõuab, nimetagem seda nahhaalsuseks näiteks....
_________________
Veakoodide lugemine ja kustutamine OBDII ja VAG tüüpi autodel!
+372 59045568
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Car Club Viljandi -> Vaba teema Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Te ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Te ei saa vastata siinsetele teemadele
Te ei saa muuta oma postitusi
Te ei saa kustutada oma postitusi
Te ei saa hääletada küsitlustes


Vajutage siia, et minna tagasi klubi esilehele

Car Club Viljandi © 2024