open
 KKK   Otsi   Liikmete nimekiri   Kasutajagrupid   Registreeri   Profiil   Kontrolli, kas on uusi sõnumeid   Logi sisse 

Viljandi vs muud linnad

 
Uus teema   Vasta teemale    Car Club Viljandi -> Vaba teema
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
taunod
Satub siia tihti


Liitunud: 8 Jan. 2008
Postitusi: 178
Asukoht: viljandi

PostitusPostitatud: Teis. Apr. 08, 2014 9:34 pm    Teema: Vasta viitega

Nagu näha on paljud foorumist Soomes tööl, kindlasti on keegi ka Viljandis tööl ja ehk leidub mõned Tallinnas tööl olijad.
Kas on ka sellisel artiklil tõepõhi all või peab huumori alla tõstma?
http://www.postimees.ee/2755416/viljandisse-ei-meelita-tookasi-isegi-korgem-palk
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Maik
CCV Guru


Liitunud: 6 Märts 2006
Postitusi: 4613
Asukoht: 53739192

PostitusPostitatud: Teis. Apr. 08, 2014 9:54 pm    Teema: Vasta viitega

Seal piisavalt ju kommentaare.

30% protsenti on suvaline number,konkreetseid numbreid pole välja toodud.


100 eurosest kuupalgast 130 eur on väike number, kui 1000eur mujal ja 1300 viljandis,oleks nagu juba ju asi ?

vegeteerimiseks piisab jah, ka ala 600eur kuus,sellekst,et asju lisaks osta vajaduselt, on enamat vaja.
_________________
Õudukas : Kui su ette satub aeglane liikus ja sõidab sama teed mis sina ,kuni linna lõpuni välja....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Alan
CCV Guru


Liitunud: 23 Mai 2006
Postitusi: 1345
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Kolm. Apr. 09, 2014 8:42 am    Teema: Vasta viitega

Mina tulin tallinnasse vaid selle pärast, et vajasime inimesi juurde ja viljandist polnud paraku võtta (otsisime 2a ja tulemuseks ainult 1 pädev inimene, kes tuli ka hoopis pärnust viljandisse elama). Kui praegu öeldaks, et koliks kontori viljandisse tagasi - ega ma kaks korda ei mõtleks vaid paneks korteri müüki ja hakkaks asju pakkima.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Maik
CCV Guru


Liitunud: 6 Märts 2006
Postitusi: 4613
Asukoht: 53739192

PostitusPostitatud: Kolm. Apr. 09, 2014 11:50 am    Teema: Vasta viitega

Miks,kas tallinnas siis polegi tore elada ?
_________________
Õudukas : Kui su ette satub aeglane liikus ja sõidab sama teed mis sina ,kuni linna lõpuni välja....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Alan
CCV Guru


Liitunud: 23 Mai 2006
Postitusi: 1345
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Kolm. Apr. 09, 2014 12:30 pm    Teema: Vasta viitega

Maik kirjutas:
Miks,kas tallinnas siis polegi tore elada ?


Tallinn on jube.
Viimsi on enam-vähem.
Viljandi on parim.
Viiratsi on veel parem.
:D

Seriously - viljandis käid teises linnaotsas poes ka 15minutiga ära. Siin arvesta tund-poolteist ühe poeskäigu peale. See aeg läheb nii ruttu, et ei märkagi - sama aeg poes käimisele, mis tln-viljandi sõitmisele tundub mõeldes ulme, aga siin läheb see aeg liigeldes/järjekordades hetkega.
Siis veel rahvahulk - ükskõik kuhu ei lähe, on inimesed. Käisime koertega Kelvingi külas sügavas metsas jalutamas - et hea neid seal lahti lasta - oh ei, lambist inimesed jooksevad ja sõidavad ratastega ja jalutavad niisama... Jnejnejnejnejne.
Tahad normaalset kodu ja aeda, mis rahaliselt ka võimalik non-lotovõitjale, on vaid 50+km tallinnast väljaspool aga siis arvesta rämeda stressiga, sest iga poeskäik ja tööle sõit võtab päevast 2 tundi.
+ Sitaks kole linn on ka. Öösel kannatab ringi vaadata, muidu on ikka üsna hirmus.
Kõlan nagu pensionär vist, aga kui ikka üles kasvand sellises vähese rahvaga/rahulikus keskkonnas, siis on väga raske siin ära harjuda - ei tahagi ära harjuda.
Paljud miinused kadusid, kui ostsin korteri viimsisse, aga rahul ei ole ikka. Hommikused ja õhtused ummikud tööle ja tagasi sõites, närvis ja vihaste nägudega inimesed igal pool... :D

Ma ei tea ühtegi plussi tallinna puhul ausaltöeldes... see, et kõik olemas on, pole mulle siiani veel oluline olnud - tavaliselt kannatab selle ühe päeva asja viljandisse tellimise tõttu ka ära.
Meri on siin ka mõttetu. Rand haiseb sitahaisu järgi - suvel käid niiehknaa pärnus. Muul ajal on fucking lõikavalt külm meretuul...
Ja linna juhib mingi fucking mongol. Ja...ja..ja... <insert all other negative shit here>

Sama ka teistelt kuulnud: "kui poleks tööasju siin vaja ajada, ei viibiks siin linnas sekunditki"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
lepik
Aktiivne külaline


Liitunud: 12 Veeb. 2011
Postitusi: 34

PostitusPostitatud: Kolm. Apr. 09, 2014 1:37 pm    Teema: Vasta viitega

Mina ei vahetaks Viljandit elukohana vabatahtlikult Tallinna või Harjumaa vastu. Tartu tuleks veel kõne alla. Jah, kino pole ja veekeskust samuti mitte, aga mastaape silmas pidades võtab Pärnu või Tartu sõit ikka tühise aja. Töökohtadega on nagu on - kui käed -jalad otsas ja pea lõikab ning tööd ei karda, siis teenib siin piisavalt äraelamiseks ning hobigagi tegelemiseks jagub.
Tallinnasse ei koliks tappes ka - liialt väikelinna poiss
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Aspelund
Aktiivne külaline


Liitunud: 4 Apr. 2008
Postitusi: 49

PostitusPostitatud: Kolm. Apr. 09, 2014 2:39 pm    Teema: Vasta viitega

Olen elanud nii Tartus kui Tallinnas, nüüd otsaga Viljandis tagasi.

Mõlemal suurlinnal on oma eelised (näiteks kultuurilise meelelahutuse võimalused on tunduvalt suuremad), aga samas elukeskkonnana on Viljandil jälle omad plussid.

Miks ma pärast 15 aastat mujal tagasi tulin? Sest pere kasvas, Viljandis oli ootel omaette elamine, siin sai hetkega lastele lasteaiakohad ja üldse muu eluks vajalik käe/jala juures. Koduvanad saavad ka järjest vanemaks ja vajavad seega tuge. Lisaks saan ma siit teha oma tööd nii, et ise ei pea büroos passima. Kui, siis vaid kodubüroos.

Kuigi ma ei saa öelda, et ma oleks Tallinnas Lasnamäel elamist vihanud. Sealgi olid omad võlud ja plussid. Nüüd sealkandis uidates tuleb praegugi nostalgia peale. Võimalusel isegi hoiaks korterit seal.

Viljandi hädad? Poliitikute erahuvid ja linnakodanike huvid asuvad erinevates maailmates, seega tõmmatakse projektidele, mis valitutele pappi ei too, sujuvalt vesi peale (konkreetselt veekeskuse teema).

Linna rahalised raskused, mis sunnivad järjest kärpima ja kärpima, teisalt laristatakse mujal raha paremale ja vasakule (noortekeskuse rännakud, Sakala keskuse sundloomise teema, riigigümnaasiumi ülikiire pushimine).

Linnpea võiks aga muretsemise asemel astuda mõned jõulised sammud ja näiteks oma aastaid maltsa kasvatanud krundil tegutsema hakata. Isiklik eeskuju linnakeskkonna ilme parandamiseks.

Sealt edasi juba tasub mõelda sellele, kuidas muuta linn kohaks, kuhu tuleks uusi noori elanikke, kes maksaksid makse (täidaks nii linnakassat) ning ühtlasi kuidas soodustada iivet (tuleviku maksumaksjad).

Halamine siin edasi ei aita.

A.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Alan
CCV Guru


Liitunud: 23 Mai 2006
Postitusi: 1345
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Kolm. Apr. 09, 2014 2:59 pm    Teema: Vasta viitega

Viljandis oli mõneti isegi päris tore see, et kinno või spa-sse minemiseks pidid naaberlinna (tartu/pärnu) sõitma... Oligi rohkem organiseerimist ja põnevust.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
lepik
Aktiivne külaline


Liitunud: 12 Veeb. 2011
Postitusi: 34

PostitusPostitatud: Kolm. Apr. 09, 2014 4:32 pm    Teema: Vasta viitega

Tegelikult on isegi hea, et meil veel veekeskust pole. Väljapakutud asukohad ja projekti pandav raha liigitaks tulemuse Reinu tee ringiga ühte rubriiki. Ennem ärgu olgugi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Maik
CCV Guru


Liitunud: 6 Märts 2006
Postitusi: 4613
Asukoht: 53739192

PostitusPostitatud: Kolm. Apr. 09, 2014 8:38 pm    Teema: Vasta viitega

Võiks olla veekeskus - aga siis juba normaalne.
Samas ei pruugi see siis ära tasuda... Ise käin veekeskuses pärnus,Tartus liiga külm.

Üldiselt mul on Alan-ia samad seisukohad praktiliselt kõikides punktides.
Olen ka Tallinnas elanud natuke aega,töö suhtes mul ei oleks vahet aga linn ise eriti ei meeldi naguniii.

Kultuuri ja peopaneku mõttes on ta jah, muidugi parem ja mugavam.
Eks Tartu ja Pärnu ka mõistlikud, Pärnu just eriti - ka suvel palju teha.
_________________
Õudukas : Kui su ette satub aeglane liikus ja sõidab sama teed mis sina ,kuni linna lõpuni välja....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
bufu
CCV Guru


Liitunud: 14 Märts 2006
Postitusi: 557
Asukoht: Uueveski

PostitusPostitatud: Nelj. Apr. 10, 2014 9:53 am    Teema: Vasta viitega

Ja inimesed usuvad tööandajate möla, et palgad on ok... Vo ega ikka ei ole küll.
Põhiteema juurde tagasi tulles siis minagi ei taha ega kavatse Tallinna poole ennast sättida( need krdi sibulad suudavad peaaegu iga tlna külastuse juures mul kaki keema ajada). Tartu on tõesti parem aga samuti pead tõsiselt valima kuhu ennast elama sättida.
_________________
I spend way too much time online!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Alan
CCV Guru


Liitunud: 23 Mai 2006
Postitusi: 1345
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Nelj. Apr. 10, 2014 11:03 am    Teema: Vasta viitega

Mina rääkisin tööandjaga nüüd läbi - kolin viljandi kontorisse tagasi ilmselt peale suvepuhkust :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vamps
CCV Guru


Liitunud: 14 Apr. 2006
Postitusi: 1165
Asukoht: Viljandi/Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj. Apr. 10, 2014 3:39 pm    Teema: Vasta viitega

Töökohtade ja töötasu osas on mu meelest samuti Viljandis pisut kasin olukord. Mina enda valdkonnas näiteks Viljandis tööd ei leiaks, rääkimata elukaaslasest. Võib-olla midagi leiaks ka aga kas väga tasuvat, kahtlen.
Aga Tallinna vihkamine - vat ei tea kust see kõigil nii tuleb, olge tolerantsemad :D
Ma põline maa laps ja ma küll siin midagi halba ei näe. Muidugi vb sõltub palju kus asub elamispind ning kus töökoht.
Kui Alan tõi Tallinna kohta palju negatiivseid asju, siis olen nendega täitsa nõus, KUID see käib pigem ainult just Viimsi kohta. Miks just sinna omale korteri ostsid? Sellest ei saa aru, eriti kui veel nimetasid kõiki neid negatiivseid asju :D
Isiklikult elan ma Nõmmel - no paremat kanti annab tahta. Kõik on käe-jala juures, sellist tunnet, et elaks kuskil suuremas linnas, küll pole. Töökoht on 4km kaugusel, ummikuid sellel marssruudil pole (isegi nüüd kui Pärnu mnt. trammitee läks remonti). Suvel saab mõnusasti jalgratta käia. Rohelust jms on külluses. Puudub vastik mereadru hais, külm ja lõikav tuul. Kui randa tahan minna, siis valikus palju variante - Kakumäe, Keila-Joa, Noarootsi, Haapsalu jne jne. Kalale saab ka minna Nõvale või mõne järve peale. Männikul saab ka igast nalja teha. Niiet tegevust jätkub.

Samas laste kasvatamise kohapealt on tõesti Viljandi päris hea koht. Lapsevanemal seal palju vähem hirmu, et võsuke kuhugi kaoks või midagi hullu juhtuks.

Aga jah, mina veel Viljandisse tagasi kolima ei hakka. Samas never say never, niiet iial ei tea, eks aega näitab.
Kokkuvõtvalt, kes Tallinna kolib, siis soovitan Nõmmet - vaikne, rohline, rahulik.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Alan
CCV Guru


Liitunud: 23 Mai 2006
Postitusi: 1345
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Nelj. Apr. 10, 2014 6:58 pm    Teema: Vasta viitega

vamps kirjutas:
KUID see käib pigem ainult just Viimsi kohta. Miks just sinna omale korteri ostsid?


Vastupidi, kui sa mu kirja loed siis Viimsi tegi just olukorda oluliselt paremaks.
Olen tallinnas elanud põhimõtteliselt pea kõikides linnaosades: kesklinn -> kristiine -> mustamäe -> nõmme -> kesklinn ja viimsis on paljus osas ikka parem. Ummikutes olen ma üldiselt mujal käies, kodu-töö vahel on pigem muu tallinnaga väga lebo sõit.
Ehk et minu kogemuse põhjal üldise elukvaliteedi (mitte töö ja palga) paremuse järjestus:
1. Viljandi ja selle ümbrus (Viiratsi)
2. Viimsi
3. Tallinn Nõmme
3.1 Tallinn Kristiine
3.2 Tallinn Kesklinn
3.3 Tallinn Mustamäe
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tiiger
Vana tuttav


Liitunud: 21 Juun. 2008
Postitusi: 413
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Reede. Apr. 11, 2014 9:24 pm    Teema: Vasta viitega

Alan kirjutas:
Maik kirjutas:
Miks,kas tallinnas siis polegi tore elada ?


Tallinn on jube.
Viimsi on enam-vähem.
Viljandi on parim.
Viiratsi on veel parem.
:D

Seriously - viljandis käid teises linnaotsas poes ka 15minutiga ära. Siin arvesta tund-poolteist ühe poeskäigu peale. See aeg läheb nii ruttu, et ei märkagi - sama aeg poes käimisele, mis tln-viljandi sõitmisele tundub mõeldes ulme, aga siin läheb see aeg liigeldes/järjekordades hetkega.
Siis veel rahvahulk - ükskõik kuhu ei lähe, on inimesed. Käisime koertega Kelvingi külas sügavas metsas jalutamas - et hea neid seal lahti lasta - oh ei, lambist inimesed jooksevad ja sõidavad ratastega ja jalutavad niisama... Jnejnejnejnejne.
Tahad normaalset kodu ja aeda, mis rahaliselt ka võimalik non-lotovõitjale, on vaid 50+km tallinnast väljaspool aga siis arvesta rämeda stressiga, sest iga poeskäik ja tööle sõit võtab päevast 2 tundi.
+ Sitaks kole linn on ka. Öösel kannatab ringi vaadata, muidu on ikka üsna hirmus.
Kõlan nagu pensionär vist, aga kui ikka üles kasvand sellises vähese rahvaga/rahulikus keskkonnas, siis on väga raske siin ära harjuda - ei tahagi ära harjuda.
Paljud miinused kadusid, kui ostsin korteri viimsisse, aga rahul ei ole ikka. Hommikused ja õhtused ummikud tööle ja tagasi sõites, närvis ja vihaste nägudega inimesed igal pool... :D

Ma ei tea ühtegi plussi tallinna puhul ausaltöeldes... see, et kõik olemas on, pole mulle siiani veel oluline olnud - tavaliselt kannatab selle ühe päeva asja viljandisse tellimise tõttu ka ära.
Meri on siin ka mõttetu. Rand haiseb sitahaisu järgi - suvel käid niiehknaa pärnus. Muul ajal on fucking lõikavalt külm meretuul...
Ja linna juhib mingi fucking mongol. Ja...ja..ja... <insert>

Sama ka teistelt kuulnud: "kui poleks tööasju siin vaja ajada, ei viibiks siin linnas sekunditki"


Suhteliselt sarnase loo põhjal tõmbasin soomest nahhuj, näruse palga peale tagasi viljandisse, aga südames on rahu, sest olen seal kuhu kuulun :)
_________________
Veakoodide lugemine ja kustutamine OBDII ja VAG tüüpi autodel!
+372 59045568
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ElavLegend
CCV Guru


Liitunud: 15 Jan. 2011
Postitusi: 860
Asukoht: Viljandi-Espoo

PostitusPostitatud: Laup. Apr. 12, 2014 11:41 am    Teema: Vasta viitega

Ega ise ka ei oleks Soomes..aga kuna raha number on teine ja peale palga päeva,kui maksad üürid,arved jms,siis jääb ka raha alles...
_________________
Soome.
Saab saab,miks ei saa.
Nii madalale, kui langen mina, ei suuda sina tõustagi
Tel. +372 58115815
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Car Club Viljandi -> Vaba teema Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Te ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Te ei saa vastata siinsetele teemadele
Te ei saa muuta oma postitusi
Te ei saa kustutada oma postitusi
Te ei saa hääletada küsitlustes


Vajutage siia, et minna tagasi klubi esilehele

Car Club Viljandi © 2024