open
 KKK   Otsi   Liikmete nimekiri   Kasutajagrupid   Registreeri   Profiil   Kontrolli, kas on uusi sõnumeid   Logi sisse 

Koputus südametunnistusele !
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   See teema on suletud: te ei saa postitusi lisada ega muuta.    Car Club Viljandi -> Vaba teema
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
cabernet1
Satub siia tihti


Liitunud: 15 Aug. 2008
Postitusi: 199
Asukoht: Kelmiküla - Kivistiku tare.

PostitusPostitatud: Esm. Jan. 19, 2009 3:41 pm    Teema: Koputus südametunnistusele ! Vasta viitega

Maik kirjutas:

ma tean 100% kindlalt et seaduse järgi ei tohi panna.


Ja sellest hoolimata oled pannud...

Sry, et ma hariduselt jurist ning väga palju oma elus kandnud seadusesilma vormi. Kui seaduses on keelatud, siis seda teha ei tohi. Kui sa seda siiski teed, on see teadlik ja tahtlik seaduse rikkumine ning selle üle veel uhke olemine on puhas ülbus.
Kas konkreetselt sinu auto tuled pimestavad või mitte, mina ei tea - nagu su omagi postitusest saab lugeda - ei tea sa ise kah.

Mina suhtuks sellisesse hetkesse, kus sinul on valge, kuid kellelgi vastutulijatest või ka jalakäijatest võib tekkida pimestusoht tahtlikuks liiklusohtliku olukorra tekitamiseks. Sa tahad kedagi tappa? Kas sa tahad olla vastutav selle eest, et mõni kaasliikleja VÕIB sinu suhtumise pärast surma saada?

Elagu kohalikud Laiksood.


Muideks mind ei häiri, mida minust arvatakse, kuid kui mõne vormikandjaga jutuks tuleb, mainin kindlasti ära numbri ning nime, et saaks kontrollida. Mul samamoodi savi sellistest inimestest. Kui keegi ei hooli kaasliiklejatest, miks peaks kaasliiklejad temast hoolima?
Kitsepanek on korraliku liiklemise viimane alustala.
_________________
http://www.mazdaklubi.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Maik
CCV Guru


Liitunud: 6 Märts 2006
Postitusi: 4613
Asukoht: 53739192

PostitusPostitatud: Esm. Jan. 19, 2009 4:30 pm    Teema: Vasta viitega

njah, ma ei ole eriti mõelnud sellele,et ma siin foorumis peaks väga varjama ja valetama iga asja kohta, sest keegi võib kitse panna, sa mees võibolla ei saa aru,et kui ükskõik mida auto juures teha on see enamvähem kindlalt kohe seadusega vastuolus. Mis mõte sellel foorumil üldse on ? Ma ei arva ,et me peaks rääkima sini sellest kuidas keegi endale tutika auto ostis, on nüüd liisingus ja kuidas kuumakset maksab - sest muud ju väga teha ei tohi ,kui näpuga järge ajada?

Mina pean tulepesurite nõutavust näiteks idiootsuseks, hui aitab mingi vee peale laskmine sinna eesti sopa juures. Kõrguseregulaator on manuaalne täiesti olemas btw,lisaks pole ma kordagi täheldanud,et tuled tõuseks valeks või liiga kõrgele ka koormatud autoga.

See on tore,et sa elad oma elu seaduse järgi, isiklikult arvan,et 99% inimestest seda ei tee eestis.

üldiselt ma arvan,et sa paned segast oma liikluse ja ohtlikuse jutuga.
"kergelt" üle pinguta?

üldiselt foorumisse ei maksa enda tegemistest rohkem kirjutada kuna enamus on nagunii keelatud mis ma teen, ei viitsi küll suvel politseile mõttetult plekkima hakata. eesti seaduste ja ARK eeskirjade pärast mille järgi pole võimalik autot normaalselt ehitada ja hiljem seadusega vastavusse viia. Mujal riikides jah saab ja on see võimalik. Meil mitte.

Laiksoo btw, tegi lihtsalt õnnetuse, eesti haige meedia on see mis on asja üle vindi korduvalt keeranud mõttetult. 1 eksimus nooruses ja vennal on ülejäänud 40+ aastaks elu perses eesti meediakära pärast - ma ei pea seda normaalseks btw. Samas pean ma normaalseks miljonite varastamisega minema saavaid inimesi - eesti elu värk ,kõik on nagunii prses :D

Kui sa nii kangesti kitse tahad panna, siis ju terve eesti on autosid täis, paarsada tükki võiks silm kinni üles lugeda erinevatest foorumitest mis kõik täiesti seadusega vastuoludes ehitatud on, võibolla aitab frustatsiooni vähendada vms...
_________________
Õudukas : Kui su ette satub aeglane liikus ja sõidab sama teed mis sina ,kuni linna lõpuni välja....


Viimati muutis seda Maik (Esm. Jan. 19, 2009 5:16 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
illukas
Satub siia tihti


Liitunud: 1 Juun. 2006
Postitusi: 181

PostitusPostitatud: Esm. Jan. 19, 2009 5:14 pm    Teema: Vasta viitega

Maik kirjutas:
Kõrguseregulaator on manuaalne täiesti olemas btw.

minuteada peab see olema automaatne xenonite puhul!
Vähe sellest et keset päeva sõidab sulle iga 6 auto vastu pooltuli+udutuli siis üks seltsiline on pannud mõlemasse xenonid.
ok ma ei hakka, eks ise oma vitsad kunagi saad (kui saad).

BTW see luuptuli ei ole mingi näitaja. Calibral samuti luuptuli ja kui sinna xenon sisse laksatada pimestab nii mis hirmus
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Maik
CCV Guru


Liitunud: 6 Märts 2006
Postitusi: 4613
Asukoht: 53739192

PostitusPostitatud: Esm. Jan. 19, 2009 5:18 pm    Teema: Vasta viitega

ma tean jah,et automaatne on nõutav. aga vähemalt on regullimisvõimalus salongist olemas vs kruvikaga kapot all olemine. ma ei tea kuidas seda nimetakse.

tegelt ma ei viitsi õigustada. sõitke nii kuidas ise tahate.

illukas sinu calibra kah eriti road legal ei ole/olnud ma arvan btw :=)

hämmastav, üle aasta ringi sõidetud ja alles nüüd tekib mõnel sellega (pseudo) probleeme.

selleasemel,et bitchida hr. jurist, võiksid sa foorumiliikmeid vajadusel aidata, ntx nagu hr. Sirk on palju positiivset vastukaja saanud rahva käest.
_________________
Õudukas : Kui su ette satub aeglane liikus ja sõidab sama teed mis sina ,kuni linna lõpuni välja....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
leits
Vana tuttav


Liitunud: 9 Nov. 2006
Postitusi: 801
Asukoht: S-Jaani

PostitusPostitatud: Esm. Jan. 19, 2009 6:01 pm    Teema: Vasta viitega

cabernet1 kirjutas:
Maik kirjutas:

ma tean 100% kindlalt et seaduse järgi ei tohi panna.


Ja sellest hoolimata oled pannud...

Sry, et ma hariduselt jurist ning väga palju oma elus kandnud seadusesilma vormi. Kui seaduses on keelatud, siis seda teha ei tohi. Kui sa seda siiski teed, on see teadlik ja tahtlik seaduse rikkumine ning selle üle veel uhke olemine on puhas ülbus.
Kas konkreetselt sinu auto tuled pimestavad või mitte, mina ei tea - nagu su omagi postitusest saab lugeda - ei tea sa ise kah.

Mina suhtuks sellisesse hetkesse, kus sinul on valge, kuid kellelgi vastutulijatest või ka jalakäijatest võib tekkida pimestusoht tahtlikuks liiklusohtliku olukorra tekitamiseks. Sa tahad kedagi tappa? Kas sa tahad olla vastutav selle eest, et mõni kaasliikleja VÕIB sinu suhtumise pärast surma saada?

Elagu kohalikud Laiksood.


Muideks mind ei häiri, mida minust arvatakse, kuid kui mõne vormikandjaga jutuks tuleb, mainin kindlasti ära numbri ning nime, et saaks kontrollida. Mul samamoodi savi sellistest inimestest. Kui keegi ei hooli kaasliiklejatest, miks peaks kaasliiklejad temast hoolima?
Kitsepanek on korraliku liiklemise viimane alustala.


No vaevalt et sa meil ka eksimatu oled. Sõidad sa linnas täpselt 50ga, maanteel sõidad 90ga, jalakäiaid lased ALATI üle?

vaevalt
_________________
Tahad Paintballi mängida? Võta ühendust:
1)leits ät ozkpaintball.ee
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Udukas
Vana tuttav


Liitunud: 18 Nov. 2006
Postitusi: 565
Asukoht: S-Jaani

PostitusPostitatud: Esm. Jan. 19, 2009 6:24 pm    Teema: Vasta viitega

cabernet1 kirjutas:
Maik kirjutas:

ma tean 100% kindlalt et seaduse järgi ei tohi panna.


Ja sellest hoolimata oled pannud...

Sry, et ma hariduselt jurist ning väga palju oma elus kandnud seadusesilma vormi. Kui seaduses on keelatud, siis seda teha ei tohi. Kui sa seda siiski teed, on see teadlik ja tahtlik seaduse rikkumine ning selle üle veel uhke olemine on puhas ülbus.
Kas konkreetselt sinu auto tuled pimestavad või mitte, mina ei tea - nagu su omagi postitusest saab lugeda - ei tea sa ise kah.

Mina suhtuks sellisesse hetkesse, kus sinul on valge, kuid kellelgi vastutulijatest või ka jalakäijatest võib tekkida pimestusoht tahtlikuks liiklusohtliku olukorra tekitamiseks. Sa tahad kedagi tappa? Kas sa tahad olla vastutav selle eest, et mõni kaasliikleja VÕIB sinu suhtumise pärast surma saada?

Elagu kohalikud Laiksood.


Muideks mind ei häiri, mida minust arvatakse, kuid kui mõne vormikandjaga jutuks tuleb, mainin kindlasti ära numbri ning nime, et saaks kontrollida. Mul samamoodi savi sellistest inimestest. Kui keegi ei hooli kaasliiklejatest, miks peaks kaasliiklejad temast hoolima?
Kitsepanek on korraliku liiklemise viimane alustala.



Mina arvan, et tapa ära ennast(cabernet1) Sa oled sellele mõelnud, et sa sõidad mazda 2'ga...inimesed, kes juhtuvad sust mööda sõitma võivad su autot nähes nägemise kaotada(räme rõve pill sul lihtsalt) ja näiteks jalutava lasteaia lapsed alla ajada. Jalakäijad, kes su autot näevad ehmatavad ja kukuvad peaga vastu maad ja surevad
Soovitan sul lihtsalt oma auto põlema panna, et sa ei peaks elama teadmisega, et sinu pärast inimesed surevad...ja pärast tapa ennast ise ka ära nagu eespool mainisin!!!

Lihtsalt sama võrdlus sinu tekstile!!!
_________________
Auto hooldus, remont. Xenonid(paigaldus), alarmid(paigaldus).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
S4
Vana tuttav


Liitunud: 15 Nov. 2006
Postitusi: 838
Asukoht: viljandi lahedal

PostitusPostitatud: Esm. Jan. 19, 2009 6:43 pm    Teema: Vasta viitega

Jummmmmmmmmmmmmala kinu ikke noh
_________________
Sõduautode remont ja keevitustööd.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Toitz
Vana tuttav


Liitunud: 25 Dets. 2007
Postitusi: 614
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Esm. Jan. 19, 2009 7:01 pm    Teema: Vasta viitega

Kuule udukas, selgita mis mazdal viga? Äkki peaksid arsti poole pöörduma kui mingi tavaline sõiduauto su rivist välja viib.
_________________
Mulk...Maalt ja hobusega
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
siksaator
Aktiivne külaline


Liitunud: 17 Sept. 2007
Postitusi: 76
Asukoht: K-Nuia

PostitusPostitatud: Esm. Jan. 19, 2009 7:03 pm    Teema: Vasta viitega

Kasutaja cabernet1 sa pingutad tõesti tiba üle! See tühine foorumis vaidlemine ja mustamine ei muuda midagi paremaks! Ja tõesti neid autosid, mis ei vasta teatud asjadele/nõuetele- olgugi kas siis Xenon tulede poolest või mille iganes suhtes, on Eestis ikka väga palju!

Suht mõttetu teema, millest rääkida
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
siksaator
Aktiivne külaline


Liitunud: 17 Sept. 2007
Postitusi: 76
Asukoht: K-Nuia

PostitusPostitatud: Esm. Jan. 19, 2009 7:05 pm    Teema: Vasta viitega

Kasutaja udukas:
Ära sa jumala eest siis minu Zigulid vaata, sured veel ära . Ei ole mulle seda jama vaja
Pisike huumor
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
markku
Vana tuttav


Liitunud: 26 Märts 2006
Postitusi: 815
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Esm. Jan. 19, 2009 7:09 pm    Teema: Vasta viitega

Niisiis .. mõtlesin, et ei hakka sõna võtma sellel teemal kuidas ja kes. Sest tegelikult mind ei kõiguta eriti need asjad. KUID seekord näed millegipärast siiski muutsin meelt ja teen ka suu lahti.


Tahaksin öelda seda, et lugupeetud kasutaja cabernet1 palun ütle mulle kas Sul tõesti ei ole targemat ajaga peale hakata kui AUTOFOORUMIS kus 90% autodest ON eesti seadustega vastuolus, kus inimeste HUVIKS on autondus ning kõik sellega kaasnev ( sealhulgas enamustel esikohal MODIFITSEERIMINE ) ... üritada selgeks teha mis on vale ja mis õige?
Mille jaoks ?



Kas keegi Sinu kallal on vinguma tulnud, et alla aasta tagasi põhjustasid oma mazdaga avarii ? Siit järeldame, et pole ka Sina meie liikluskultuuri eriline musternäide.


Mitte üldse halva pärast... aga lihtsalt mulle ei meeldi selline vigisev suhtumine ja kohe üldse ei meeldi mulle suhtumine a'la "kavatsen selles teatada sellele ja sellele".

Tänan tähelepanu eest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Toitz
Vana tuttav


Liitunud: 25 Dets. 2007
Postitusi: 614
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Esm. Jan. 19, 2009 7:52 pm    Teema: Vasta viitega

markku kirjutas:


Kas keegi Sinu kallal on vinguma tulnud, et alla aasta tagasi põhjustasid oma mazdaga avarii ? Siit järeldame, et pole ka Sina meie liikluskultuuri eriline musternäide.


Äkki tekkis avarii sellest, et vastutulija pimestas oma tuledega.



Tuunimisel ja tuunimisel on kah vahe. Mind see ei sega kui palju turbosid te oma autodele panete, või millised spoilerid või sada muud asja. Aga igal asjal on piir. Miks osad küll arvavad, et seadused nende kohta ei kehti.
Ja nagu näha, võidelda pole kah mõtet. Tean osasid, kes oma tuledesse strobod toppinud on, just selleks et neid "karistada" kes teistega arvestada ei taha. Varsti ongi siis nii, et üks tuleb oma prosedega vastu, teine vilgutab enda tulesid, kellel heledamalt põlevad see on siis tegija.

Ja seda ka veel, et mina ilma asjata ei vilguta, kui ikka kaugtuled peale tõmban siis asja pärast.
_________________
Mulk...Maalt ja hobusega
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
vamps
CCV Guru


Liitunud: 14 Apr. 2006
Postitusi: 1165
Asukoht: Viljandi/Tallinn

PostitusPostitatud: Esm. Jan. 19, 2009 7:59 pm    Teema: Vasta viitega

Annan oma hääle Toitz-ile :)
Kuigi jah, Eesti liikluskultuuris on sellistega nagu tuuleveskite vastu võitlemine. "Mina ja maailm"
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
S4
Vana tuttav


Liitunud: 15 Nov. 2006
Postitusi: 838
Asukoht: viljandi lahedal

PostitusPostitatud: Esm. Jan. 19, 2009 8:10 pm    Teema: Vasta viitega

Minu hääl ka Toizile
_________________
Sõduautode remont ja keevitustööd.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Maik
CCV Guru


Liitunud: 6 Märts 2006
Postitusi: 4613
Asukoht: 53739192

PostitusPostitatud: Esm. Jan. 19, 2009 8:35 pm    Teema: Vasta viitega

mina annan markkule , ma mõtlesin sama asja siin vahepeal,et wtf nagu.
_________________
Õudukas : Kui su ette satub aeglane liikus ja sõidab sama teed mis sina ,kuni linna lõpuni välja....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
cartman
Vana tuttav


Liitunud: 10 Märts 2006
Postitusi: 2143
Asukoht: viljandi-männa, paala, viiratsi

PostitusPostitatud: Esm. Jan. 19, 2009 9:49 pm    Teema: Vasta viitega

Mul nissanil on tagumine kojamees puudu(tehasest oli olemas a keevitati kinni). Kuna autol peavad tehasest paigaldatud asjad kyljes olema siis hel politseisse ja ytle, et nissan nr 683 AUB sõidab ilma tagumise kojameheta. Lihtasl tahtsin ä mainida
_________________
6L diisel:D
300+kw ja ca 1000Nm

"sülearvutite remont ja hooldus" Tartus(ka saatmisega yle eesti) 51 936 191
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
illukas
Satub siia tihti


Liitunud: 1 Juun. 2006
Postitusi: 181

PostitusPostitatud: Esm. Jan. 19, 2009 10:03 pm    Teema: Vasta viitega

cartman kirjutas:
Mul nissanil on tagumine kojamees puudu(tehasest oli olemas a keevitati kinni).

kedagi ei kotigi sinu kojamees
saage oma ajunatukesega aru, et tuled ja kojamees on ikka kaks eri asja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Peeter82
CCV Guru


Liitunud: 13 Mai 2006
Postitusi: 255

PostitusPostitatud: Esm. Jan. 19, 2009 10:57 pm    Teema: Vasta viitega

No kuidas ei koti... Seadus on ju seadus ja seaduse ees on kõik võrdsed - ei ole võrdsemaid... Seega Erki sul on oodata omavolilise auto ümberehitamise eest miinus 3K preemiat... Üldiselt viskab ikka kivi esimesena see kellel pole vigu aga jah...
_________________
Müüa palju erinevaid juppe 88-92 Civic / CRX / Concerto / Shuttle - Küsi julgelt...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
bufu
CCV Guru


Liitunud: 14 Märts 2006
Postitusi: 557
Asukoht: Uueveski

PostitusPostitatud: Esm. Jan. 19, 2009 11:34 pm    Teema: Vasta viitega

Heh, üle tüki aja on foorum elavnenud
Vastu tuleva auto tuled on nii ehk naa minu silmade jaoks kurnavad, pimedaks kisuvad olenemata on seal xenonid või zenoonid:D
Ja Markkul on õigus, tegemist on ikkagi "autopedede" foorumiga, mina tõmban oma noka rulli ja ütlen moraalilugejatele pahaselt, et minge mujale jonnima!
Seniks soovin tublidele tjuunijatele edu, tehke oma autosid ikka ilusamaks edasi olenemata mingitest moraali Jüridest või Maridest ning ärge laske surutisel kannale astuda


Viimati muutis seda bufu (Teis. Jan. 20, 2009 12:35 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
pahtlikunn
CCV Guru


Liitunud: 22 Märts 2006
Postitusi: 1367
Asukoht: salo

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 12:12 am    Teema: Re: Koputus südametunnistusele ! (Huumor vol.2) Vasta viitega

cabernet1 kirjutas:
Maik kirjutas:

ma tean 100% kindlalt et seaduse järgi ei tohi panna.


Ja sellest hoolimata oled pannud...

Sry, et ma hariduselt jurist ning väga palju oma elus kandnud seadusesilma vormi. Kui seaduses on keelatud, siis seda teha ei tohi. Kui sa seda siiski teed, on see teadlik ja tahtlik seaduse rikkumine ning selle üle veel uhke olemine on puhas ülbus.
Kas konkreetselt sinu auto tuled pimestavad või mitte, mina ei tea - nagu su omagi postitusest saab lugeda - ei tea sa ise kah.

Mina suhtuks sellisesse hetkesse, kus sinul on valge, kuid kellelgi vastutulijatest või ka jalakäijatest võib tekkida pimestusoht tahtlikuks liiklusohtliku olukorra tekitamiseks. Sa tahad kedagi tappa? Kas sa tahad olla vastutav selle eest, et mõni kaasliikleja VÕIB sinu suhtumise pärast surma saada?

Elagu kohalikud Laiksood.


Muideks mind ei häiri, mida minust arvatakse, kuid kui mõne vormikandjaga jutuks tuleb, mainin kindlasti ära numbri ning nime, et saaks kontrollida. Mul samamoodi savi sellistest inimestest. Kui keegi ei hooli kaasliiklejatest, miks peaks kaasliiklejad temast hoolima?
Kitsepanek on korraliku liiklemise viimane alustala.

Uskumatu vana oled sa .... minu arvamus see et sinu koht pole küll eriti siin sulle sobiks rohkem www.politsei.ee leht .
Mis sul viga raske lapsepõlv lõid pea vastu autot ära kui väike olid ve....
jumal tänatud et enda autodest juttu pole siin
muidu oleks mul kah vist saba järel iga minut kui eesti tuleks vist
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Tundmatu99
Vana tuttav


Liitunud: 6 Märts 2006
Postitusi: 438

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 12:18 am    Teema: Vasta viitega

kurb lapsepõlv....hea et poiss...oli vähemalt millegiga mängida :P
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
RealGSM
Vana tuttav


Liitunud: 14 Märts 2006
Postitusi: 939
Asukoht: Männimäe

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 1:11 am    Teema: Vasta viitega

ootan ja jäängi vb ootama seda aega kunas kaoav home made tuled autodel. Hea nähtavusega ajal võiks udukate kasutamise eest ikka kohe ära väänata kah.

cabernet ära sa liiale mine, mõni paadunud rullnokk võib lollusega hakkama saada.

Politsei tööpõld on veel lai ja riigikassase leiab alati võimaluse pappi tuua. Küll AS Eesti Vabariik ka selle käsile võtab.

Tuunijatele tahaks öelda. Hobi maksab. Kui tahate teha liikluses osalevat masinat tuleb ka ohutus tagada ja sellega kaasnevad kulud. Teha vastavaid teste ja tõestada ära et autoga tohib liigelda vabalt. Kui sa seda teha ei suuda siis pole ka auto sul korras. Ja tänavale ei maksa ronida. Reegleid ei tehta niisama ajude n***ks. Tehke oma kriteeriumid ümber ja hinnake siis tegijaks vennaks seda kes teeb ilusa auto koos kellade ja viledega aga samas on ka seadusega kõik OK. Teh passi kantud sisse sport roolid jne. Kahju, et ÜV on võimalik põhimõtteliselt osta või ei ole sealsed töötajad sugugi pädevad.
_________________
Iga auto muutub ükskord Opeliks, nõnda olen nüüd Opeli omanik
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
pahtlikunn
CCV Guru


Liitunud: 22 Märts 2006
Postitusi: 1367
Asukoht: salo

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 1:34 am    Teema: Vasta viitega

RealGSM kirjutas:
ootan ja jäängi vb ootama seda aega kunas kaoav home made tuled autodel. Hea nähtavusega ajal võiks udukate kasutamise eest ikka kohe ära väänata kah.

cabernet ära sa liiale mine, mõni paadunud rullnokk võib lollusega hakkama saada.

Politsei tööpõld on veel lai ja riigikassase leiab alati võimaluse pappi tuua. Küll AS Eesti Vabariik ka selle käsile võtab.

Tuunijatele tahaks öelda. Hobi maksab. Kui tahate teha liikluses osalevat masinat tuleb ka ohutus tagada ja sellega kaasnevad kulud. Teha vastavaid teste ja tõestada ära et autoga tohib liigelda vabalt. Kui sa seda teha ei suuda siis pole ka auto sul korras. Ja tänavale ei maksa ronida. Reegleid ei tehta niisama ajude n***ks. Tehke oma kriteeriumid ümber ja hinnake siis tegijaks vennaks seda kes teeb ilusa auto koos kellade ja viledega aga samas on ka seadusega kõik OK. Teh passi kantud sisse sport roolid jne. Kahju, et ÜV on võimalik põhimõtteliselt osta või ei ole sealsed töötajad sugugi pädevad.

2009 on ikka aju vähi aasta tundub paljude jaoks
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Maik
CCV Guru


Liitunud: 6 Märts 2006
Postitusi: 4613
Asukoht: 53739192

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 9:09 am    Teema: Vasta viitega

RealGSM,
mitu autot sa tuuninud oled? Ma mõtlen nagu sisemust-välimust-mootorit-veermikku ? Loe vähe muid foorumeid ka,kui viljandi oma. See mis mujal on legaalne(soome,rootsi/leedu ntx) ja sõidab seal ringi, läbib ÜV-sid ja kindlustust sellega peab eestis kohtusse minema ja ark-iga vägikaigast vedama,et üldse arvelegi saada.

tundub,et sa pole asjaga eriti kursis,kui arvad,et ehitatuid autosid kuidagi eestis arvele saab. Suvalist turboprojekti peaks olema võimatu juba arvele saada. Kõik käib läbi ümbernurga.
_________________
Õudukas : Kui su ette satub aeglane liikus ja sõidab sama teed mis sina ,kuni linna lõpuni välja....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
cabernet1
Satub siia tihti


Liitunud: 15 Aug. 2008
Postitusi: 199
Asukoht: Kelmiküla - Kivistiku tare.

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 9:35 am    Teema: Vasta viitega

Vastuseks üllatavalt suurele kisale ning nii mõnelegi mõnitusele panen siia paar lauset veel.
Esiteks ei ole mul mitte midagi autode tuunimise ja ümberehituse vastu. Olgu tegemist siis kas röögatu mootoriga või nn võrriga. Ehitage ja tundke rõõmu. Kuid EV seadusandlus reguleerib EV teedel liiklevate autode tehnoseisundi ning lubatud ja lubamatud asjad. Seega kui teie auto EI VASTA tehnonõuetele, ärge sellega teepeale tükkige. Oma koduhoovis või põllu peal laske aga käia.

Mis puutub üles kerkinud avariisse, siis jah olen osalenud avariis Viimsis ning antud asjas oli 2 osapoolt. Põhjus oli lihtne, et nii mina, kui ka minu järel sõitnud auto tahtsime rida vahetada ning tema vahetas ning kiirendas (autode võimsuse vahe oli üle 2 korra tema mootori kasuks) toimus kokkupõrge külitsi. Seaduse järgi läksin mina jah kirja kui liiklusõnnetuse põhjustaja, kuna rida vahetades (manöövrit tehes) ei veendunud ma, et kõrval rida on tühi ning manöövri sooritamine ohutu.
Seda enam ei salli ma kihutajaid, sest kui vaielda - oleks antud kodanik hoidnud oma masina kiiruse 50 peal või alla, ei oleks ta mulle antud hetkel kõrvale tulla saanud.

Kodanikud, kellele ei meeldi minu auto välimus, teile ei oska öelda muud, kui maitse asi. Mõne autoga kõrvuti vaadates ei meeldi mulle endale kah tema välimus, kuid ta on praktiline. Peres on ka 2006 Honda Civic 5d, mille välimus samamoodi paljudele ei meeldi, kuid mulle meeldib. Samas civicuga ei saa vedada nii kogukaid asju kui seda saab mazdaga. Auto ostmine oli tugevalt kaalutud vastavalt vajadusele ja võimalustele. Oleks võinud osta ka odavama Getzi kuid selle välimus jälle mu abikaasale ei meeldinud.
Vähemalt on minu nn inetu pardipoeg mind siiani ausalt teeninud, ei ole kordagi teele jätnud, ei ole liigset väljaminekut nõudnud ning ON SEADUSEGA VASTAVUSES.
_________________
http://www.mazdaklubi.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vamps
CCV Guru


Liitunud: 14 Apr. 2006
Postitusi: 1165
Asukoht: Viljandi/Tallinn

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 9:36 am    Teema: Vasta viitega

Maik kirjutas:
....Suvalist turboprojekti peaks olema võimatu juba arvele saada. Kõik käib läbi ümbernurga.


Selle koha pealt ma vaidleks vastu. On võimalik küll, tean isegi konkreetselt ühte juhtumit. Piisas ainult ARK-is käimisest ja sealsete meeste ülevaatusest ning tehtiga paberites muudatud. Lihtsalt igal asjal on piirid. Kui mingile peugeot 205-le panna mingi 4,2l V8 vahele panna ja ära turbotada, siis see on juba liig.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
cabernet1
Satub siia tihti


Liitunud: 15 Aug. 2008
Postitusi: 199
Asukoht: Kelmiküla - Kivistiku tare.

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 9:42 am    Teema: Vasta viitega

Ah jaa selline asi kah veel, et seaduserikkumisest teavitamine on kodaniku kohus. Terve turvaseadus on selle peale üles ehitatud.
Minu postitus ning selle kaudu ka käesolev teema sai küll alguse kasutaja Maik autoteemas, kuid tegelikult hõlmab see kõiki, kes tegutsevad teadlikult valesti.

Vastuseks tapmisteemale, siis mul ei ole kavas end tappa, kuid kui kellelgi selline plaan peaks tekkima, siis usun, et teate kuskohast mind leida. Saame kokku ja võtame mõõtu. Võin pakkuda välja nii kivitassimise kui ka puulõhkumise.
_________________
http://www.mazdaklubi.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Maik
CCV Guru


Liitunud: 6 Märts 2006
Postitusi: 4613
Asukoht: 53739192

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 9:46 am    Teema: Vasta viitega

Jah. Mootori võimsust on võimalik ametlikult suurendada 30% või suurima lubatud mootorini - mis antud autole on kunagi pandud.

30% jääb aga paljude jaoks väheks (100kw autol oleks siis 130kw) . Selle nimel pole mõtet ma arvan paljude jaoks asja mõtet ette võttagi .
On ju ka eestis 600-1000hp autosid mis sõidavad numbritega ringi...

Selleks,et saada sportrooli arvele..hm. Võibolla ma mäletan valesti,aga minuarust juba airbagi puudumisest piisas,et mitte arvele saada ? Või oli mingid E tähed vajalikud lihtsalt? Järgmine variant on auto juba "omavalmistatuna arvele võtmine). Ja selle alla käivad nii mahukad testid, tugevusarvutused jms,et asjal pole ammugi enam mõtet. Ja mujal saavad need autod ikka ilma selleta hakkama. Eesti võtab euro seadused, 2x keerab rämedamaks ja siis on äge ja seaduste peale mis on eesti omadest ülemuslikumad ametlikult,nende peale vilistakse ark-is väga tihti. Ja siis aitab ainult jurist ja kaika vedamine.

huvitavat lugemist http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=28617 (vt esimest linki sealt) .

cabarnet1, kuidas sinuarust tööd teha saab,kui koguaeg politseisse helistama iga väiksemagi asja pärast peab hakkama helistama ? sisuliselt on passis olev rehvimõõt ja autol all olev rehvimõõt ju paljudel juba valed ;) xenon tulesid on kah terve linn täis ,kui ringi vaadata. Ei ole nii,et maailm on must ja valge. Sinu seadusele vastava auto kohta pole ka midagi lugeda kahjuks, mis mõttega üldse siis autofoorumis olla...? võta oma mazdaklubi vennad ette.

ma ei viitsi rohkem seletada, mujal foorumites olen lugenud piisavalt antud teemade kohta .end .
_________________
Õudukas : Kui su ette satub aeglane liikus ja sõidab sama teed mis sina ,kuni linna lõpuni välja....


Viimati muutis seda Maik (Teis. Jan. 20, 2009 9:59 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
kaspar
Vana tuttav


Liitunud: 6 Märts 2006
Postitusi: 1372

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 9:59 am    Teema: Vasta viitega

Ei tahtnud ka sõna võtta, aga mõne mehe jutt on ikka nii jabur, et peab sõna sekka ütlema. Esiteks, kui te pole ise ühtegi autot tuuninud ning proovinud asja legaliseerida, siis tuleks parem vait olla. Eestis ei saa pmst suurt midagi legaalseks, va. juhul kui sul on Saksa TÜV paberid. Turbotamine legaalseks? Raske uskuda, mootorit ümberehitada ju ei või anyway, kes selle võimsuse sel juhul määrab? See Maiki mainitud 30% peaks käima mootorivahetuse kohta, kui paned mõne muu masina mootori, siis ei tohi olla üle 30% võimsam. Mina uurisin, kuidas saaks legaalselt Sparco istme autosse panna (kehtiva homologeeringuga, ehk rallidel võib kasutada), siis selgus, et see on võimatu tänavaautol. Kui räägite turvalisusest siin, siis miks on keelatud turvapuuride kasutamine? Turvapuur ei muuda kere tugevamaks eest ja tagant (eest või tagant otsasõidu puhul ei ole ta "tank"), paraku on see keelatud. Teatud foorumitest on võimalik lugeda ka vastavat arutelu arkiga.

Ja hr Jurist, kui teed vea, siis julge tunnistada. Mis vahet seal on, kas su auto on lahja, päike paistis silma või sa ise ei vaatand lihtaslt peeglisse, kui tekitasid avarii ja sind süüdi tunnistati selles, siis oledki süüdi, mõttetu on ju tagantjärgi asja ilusamaks rääkida? Ja üldiselt mulle tundub, et hr. cabernet1 sobiks palju paremini Sakala artikkleid kommenteerima, kui siin sõna võtma.
_________________
Kõik vajalik autospordiks - www.rallipood.ee
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Maik
CCV Guru


Liitunud: 6 Märts 2006
Postitusi: 4613
Asukoht: 53739192

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 10:00 am    Teema: Vasta viitega

c`man, avarii on ikka täiesti mõttetu teema mida üles võtta siin, ma olen ka mitu autot nooremana kraavi ajanud ja ära lõhkunud kergelt, big deal. Kes teeb sel juhtub, kes metsas kive korjab,sel muidugi midagi ei juhtu.
_________________
Õudukas : Kui su ette satub aeglane liikus ja sõidab sama teed mis sina ,kuni linna lõpuni välja....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
krusty
Aktiivne külaline


Liitunud: 9 Mai 2006
Postitusi: 37
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 10:15 am    Teema: Vasta viitega

Kõik õige, mis cabernet1 räägib, seadused on täitmiseks.
Kui tuunijad ei suuda seaduseid täita, siis on see nende enda asi ja vastutus. Aga seni kaua, kui see on teistele liiklejatele ohutu. Ise pandud xsenonid tihti ei ole vastu tulijale ohutud. Mõelge ikka teiste peale ka, kui teil hea ja valge on, siis teistel ei pruugi see nii olla.
Ma ei ole absoluutselt autode arendamise vastane, isegi Jeepi veidi tõstnud ja lisatuled (legaalsed) paigaldanud.
Ei ole ka normaalne isiklikuks minna ja teistele surma soovida.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Maik
CCV Guru


Liitunud: 6 Märts 2006
Postitusi: 4613
Asukoht: 53739192

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 10:21 am    Teema: Vasta viitega

Jah.
Ainult,et kas sinu jeebi tõsmise ümberehitus on ARK poolt üle vaadatud, tehnilise komisjoni loa saanud ? Veermiku ja kandmiku modifitseerimine ju . Lisaks kerkisid kindlasti ka tuled kõrgemale :D Ja kui lisatuled, mis on tavaliselt 17,5 luxi ühe tule kohta, on paigaldatud, siis päevasel ajal sõites peavad neil katted peal olema.

:P

vat nii juhtub kui näpuga järge ajada...
_________________
Õudukas : Kui su ette satub aeglane liikus ja sõidab sama teed mis sina ,kuni linna lõpuni välja....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
krusty
Aktiivne külaline


Liitunud: 9 Mai 2006
Postitusi: 37
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 10:35 am    Teema: Vasta viitega

No ma ju räägin, et ei ole modifitseerimise vastu midagi. Minu auto ei muutunud ohtlikumaks, tunde järgi isegi muutus stabiilsemaks ja jäigemaks. Ega mul mingi ulme tõste pole.
Lisa kaugtuled on kõrguse, laiuse, referents arvu poolest igati määruste pärased. Seega ei tohiks kedagi pimestada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cabernet1
Satub siia tihti


Liitunud: 15 Aug. 2008
Postitusi: 199
Asukoht: Kelmiküla - Kivistiku tare.

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 10:36 am    Teema: Vasta viitega

kaspar kirjutas:
E hr. cabernet1 sobiks palju paremini Sakala artikkleid kommenteerima, kui siin sõna võtma.

Samas on minu teema siin tõstnud palju vastukaja nii poolt kui ka vastu.

Isiklikult pean tunnistama oma vastuolulisut veendumustes, kuna näiteks vägagi pooldan oskuslikult pidurite vahetust näiteks tagumised trumlid ketaste vastu. Olen näinud, kuidas sellise muutusega pidurdusteekond muutub 3 m lühemaks. Mõne noorukese ema jaoks, kes titevankri teele lükkab ja ise kõnniteele jääb, võib selline modifitseerimine olla lapse elupäästjaks.
Samuti legaalsed lisatuled. Kui need paigaldada ja osata kasutada ka OFF asendit õigeaegselt, on nii mõnegi metslooma elu säilinud.

Xenonlambid autodes ei ole aga TEISTE jaoks ALATI ohutud. Õigem oleks oma vanad tuled lihtsalt uute vastu vahetada. Odavate xenonpirnidega võrreldes on investeering suurem, kuid lõppkokkuvõttes odavam, kui arvestada sinna sisse võimalikud riigi toetamised. Täna politsei veel ei suhtu asjasse täie tõsidusega, kuid kui hakkavad, mis see maksma läheb? Kui paljud seni pimestatud saavad ning seeläbi nii ennast, kaasliiklejaid kui ka autos olevaid reisijaid ohtu seavad?

Kodanik kaspar. Usun, et sa olid üks neist väikestest poistest, kes Lina tänaval shõud tegi. Näiteks Muravei rollerile 12 inimest peale ning mööda tänavat ringi? Kuna olen ise sealkandis üleskasvand, siis mäletan nii mõndagi hulljulget ettevõtmist, mida seal tehti. Saan aru, et sellises süsteemis üleskasvamine jätab mulje, et see on tore ja nii peabki olema.
Kahjuks on seadus kehtestatud just selleks, et vähendada õnnetuste arvu.
_________________
http://www.mazdaklubi.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
krusty
Aktiivne külaline


Liitunud: 9 Mai 2006
Postitusi: 37
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 10:38 am    Teema: Vasta viitega

Maik kirjutas:
Jah.
Ja kui lisatuled, mis on tavaliselt 17,5 luxi ühe tule kohta, on paigaldatud, siis päevasel ajal sõites peavad neil katted peal olema.

:P

vat nii juhtub kui näpuga järge ajada...


No mis jutt? Minu autole võis lisada 2 lisa tuld. Kokku võib olla ref. arv 75. Tuledel on vastavad tähised olemas. Mingeid katteid ei pea olema. Katetega hakatakse siis vigurdama, kui ref. arv lõhki. Aga tavaliselt see ei aita politsei silmis.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cabernet1
Satub siia tihti


Liitunud: 15 Aug. 2008
Postitusi: 199
Asukoht: Kelmiküla - Kivistiku tare.

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 11:11 am    Teema: Re: Koputus südametunnistusele ! (Huumor vol.2) Vasta viitega

pahtlikunn kirjutas:

jumal tänatud et enda autodest juttu pole siin
muidu oleks mul kah vist saba järel iga minut kui eesti tuleks vist

Ütleme nii, et oleme näinud, teame vähemalt üht masinat millega sõidad jne. Ega see ei olegi eesmärk omaette, et teada, kes millega sõidab vaid teada kuidas sõidetakse.

Margisisesed foorumid on konkreetse margi heade ja vigade rääkimiseks, arutamiseks ning soovitusteks. Lisaks seltskond ning suhtlus.

CCV paistab olema parasjagu toores veel, sest arutelu läheb kiiresti kisaks. Liiatigi veel isikliku laadi kisaks.
Hr Undukas - teema, et tapa ennast ära oli huvitav, kuid seda võiks tõlgendada kui enesetapule tõukamist ja vastava avalduse kaasabil saaks algatada kriminaalmenetluse. Igaks juhuks soovitan olla viisakas. Saab oma seisukohta ka kedagi sõimamata avaldada.

Kuna on kerkinud üles küsimus, et mida krdit ma üldse siin foorumis teen, siis selgitan seda.
Suhtumine - kui ei ulu koos meiega, ulub meie vastu on hundikarjale omasem ning inimesed peaks sellest aru saama. Minu selles foorumis (lisaks mazdaklubile) liikumine on tingitud asjaolust, et siin kajastatakse minu elukohas toimuvat liikluskultuuri.
Siit saan infot ja ohumärke, mille eest ennast, oma peret ja tulevikus ehk ka lapsi hoiatada.

Tean, et vanasti oli politsei autodes sirmi vahel paber autonumbritega, kellele võimalusel väänata. Olen hakanud pidama ise samasugust paberit eesmärgiga end selliste masinate teelt eemale hoida. Mitte et pelgaks end näidata vaid surma kardan saada. Mõni sõidab lihtsalt autoga, mille tehniline seisukord ei lubaks seda isegi käima panna.

Lugege foorumit ja mõelge. Soovitaksin ka palju siinset omale arvutisse salvestada ning võimalusekorral vanemas eas uuesti lugeda. Äkki on siis äratundmisrõõm, et no mida krdit ma poisana ikka elust arvasin...

Kuid need, kes saavad 40 ja üle ning ikka ei leia seda "teen mis tahan, mul teistest poogen" suhtumist naeruväärsena olevat, neil vist kõrgesse ikka jõudes käib isegi ratastoolil või liikumisraamil ratas all ringi iga nurga peal.
_________________
http://www.mazdaklubi.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Maik
CCV Guru


Liitunud: 6 Märts 2006
Postitusi: 4613
Asukoht: 53739192

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 11:34 am    Teema: Vasta viitega

Täiesti offtopic: Inimene kes kardab surma saada teiste süül ei hakaks valima endale kaalutletult getzi või mazdat. See on üks põhjustest btw miks mulle meeldib 6 turvapadjaga suur auto - sarnaselt sinuga eeldan ma samuti,et mingi lammas sõidab teel otsa :D Ja seejuures olen veel kindel,et minu süü see poleks... ja arvestades,et sa pead tuledevihku eluohtliku olukorra tegijaks oleks pidanud seda veel eriti arvestama. Ma olen paar päeva ekstra neid tulesid otse vahtinud kaasliiklejate omasid ja ükski pole veel nii häirinud,et kasvõi mõtteski vanduma võtaks. Ja nende seas on kindlasti custom xenonitega sõitjaid :)

"oleme näinud" , "teame" , oled sa siis preagu ka politsenik või arutad lihtsalt nädalavahetusel koos politseiga asju ?

Sinu autonumbrite ülesmärkimine - pean seda täielikuks mõttetuks tegevuseks, reaalses elus küll sellest mingit kasu olla ei saa... kui midagi juhtub, juhtub see nagunii.

Ma arvan,et ma mõtlen 40aastasena,et damn, igast huvitavaid asju sai tehtud ja preagused lapsed on jobud,mannetud ja ei oska midagi teha. :)
Eesti viga on lihtsalt ... ala 20 aastat autokultuuri ainult. Muud midagi. Mul on ülimalt kahju,et ma usas ei ela (kolimist pole mõtet soovitada,kodu on siiski siin).
_________________
Õudukas : Kui su ette satub aeglane liikus ja sõidab sama teed mis sina ,kuni linna lõpuni välja....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
illukas
Satub siia tihti


Liitunud: 1 Juun. 2006
Postitusi: 181

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 12:10 pm    Teema: Vasta viitega

ohjah, cabernet1 kas sa oled reaalselt üritanud mingit projekti ametlikult teha- mina proovisin ja tead see suht võimatu, esiteks viljandi ARK-i onud ei tunne seadust või ei viitsi tegeleda ja seletavad, et ümberehitust ei tohi üldse teha, ei koti neid ametlikud stange paberid, mis on oma tüv saanud saksas jne, lõpuks sai neil minu seaduste jutust hing täis ja soovitati tallinna kirjutada pretensiooni avaldus...
Eestis on suht võimatu ametlikult suuremat ümberehitust teostada, seda nii mootori kui ka välimuse juures. Seadustega polegi väga hullu kui lugeda, kuid kui reaalselt ajama hakata siis on ikka päris hull pürokraatia ja mina loobusin (punasest jutt siis).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Peeter82
CCV Guru


Liitunud: 13 Mai 2006
Postitusi: 255

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 12:11 pm    Teema: Vasta viitega

Ei no aga igasugu "isehakanud politseinikele" siis väike soovitus - Järgmine kord kui näed vastu tulemas Xenoon tuledega autot pane ohukad põlema, sõida risti ette ja uuri kohe välja kas ikka on tulede pesur ja automaatne tulede kõrguse regulaator ja kui on, täna viisakalt aga kui ei ole siis 110 ja oledki oma misiooni täitnud ju... Milleks siis niisama siin klähvida ja halada... Mitte, et reguleerimata tehase xenoonidega autod või lihtsalt aeglasemate mootoritega originaalid ka niimoodi pimestavad mis jube aga jah... Ja noh valan siis õli veel tulle edasi Kuna eesti seadustega on kindlalt keelatud autole mehhaanilisete ülelaadimis seadmete lisamine ja ka EEMALDAMINE, mis samuti kvalifitseerub omavoliliseks ümberehituseks mille eest saab trahvi teha kuni 3000 kr, siis on ametlikult vabalthingava turbotamine sellega ka välistatud... Samas aga on selline tegevus lubatud nt Läti ja Leedu vabariigis ( nagu ka need xenoonid jne muu mula mida meil ei tohi panna...) Sellest lähtuvalt siis mismoodi sa siis suhtud autosse mis on arvele võetud Lätis, turbotatud ja xenoonitatud jne aga sõidab Eestis ja "pimestab" sind siin ja on tänu turbole ka "oluliselt kiirem ja võimsam" kui sinu auto (mistõttu põhjustad avarii) jne... Seaduse järgi ju on asi korras - Läti seaduse kus vastavad muudatused on teostatud... Politsei ütleb nn "Läti tuuningu" ehk süsimustade esiakende kohta küll, et ime, et vineeri veel ette lüüa ei tahtnud aga samas kuna see on seal lubatud siis ei olegi ju midagi teha nii, et suht mõttetu ju mingit näppu ajada siin või kuidas... Antud hetke seadusandlust arvestades ja ametnike saamatust ja oskamatust teades ongi isegi korraliku ja eelpool mainitud TÜV sertifikaatidega, mis on ülema ehk euroopa liidu poolt aktsepteeritava seadusega lubatud aga meie kohalike "Geeniuste" võimupiiride ületamise tõttu ja seaduste mittetundmise tõttu meil keelatud, tuunimise hinnaks registreerimistunnistus maalt kus asjad paigas... Lohutuseks jääb, et eks aastate pärast kui nt ARK onud ka omale seadused selgeks teinud peale vallandamisi ja kohtuasju saab ka meil terad sõkaldest eraldatud, millal see aga aset leiab ei julge küll prognoosida...
_________________
Müüa palju erinevaid juppe 88-92 Civic / CRX / Concerto / Shuttle - Küsi julgelt...


Viimati muutis seda Peeter82 (Teis. Jan. 20, 2009 12:23 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cabernet1
Satub siia tihti


Liitunud: 15 Aug. 2008
Postitusi: 199
Asukoht: Kelmiküla - Kivistiku tare.

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 12:18 pm    Teema: Vasta viitega

Maik kirjutas:
(kolimist pole mõtet soovitada,kodu on siiski siin).

100 % sinuga nõus. Kodu on siin linnas ning sellega peab elama. Sünnilinn ja tulevikus ka laste linn. Seda enam tuleb hoida seda, mis meil on. Seda enam koputada südametunnistusele, et liikluskultuur nagu ka kõik muu mõttetu siin linnas muutuks paremaks ja mõttekamaks.
Kas ma olen politseinik? Ei. Pole kunagi olnudki, kuid see ei ole ka ainuke vorm, mida riik pakub. Lisaks töökoha vahetusega muutub varsti vorm taaskord. Kuid ikkagi seaduskaitse poolel.

Autofoorum on tahes tahtmata oluline koht kus võtta üles arutelu liikluse ja masinate üldise olukorra kohta. Ma saan aru, et nii mõnigi adminn paneb seepeale teema nimeks HUUMOR ning näitab sellega vaid oma lapsikust ja toorust välja. Pole midagi, ka selline rohelisus jõuab kunagi küpsesse ikka. Seepärast ei pane pahaks.

Minu sõjakas suhtumine alguses oli tingitud suuresti sellest, et kui öelda lihtsalt, et ära tee nii, saad vastuseks A mnje pohui. Kui ütled aga otse, et ära tee nii muidu... Siis on tulemuseks vastukaja ja ehk ka mõni mõistlik seisukoht. Ammune teada tõde seaseljast villa tegemisel - kisa palju, villa vähe.

Maik ja teised xenonipoisid. Küsimus selline, kuna pimestamine ei ole alati ainuke tegur, siis kas te ei karda, et xenon lamp lihtsalt ühel hetkel teie tuledes põlema süttib või suure tõenäosusega ülekuumenedes lühise põhjustab?
Küsimus ei ole vaadeldud ainult seisukohast, et mis te siis teete kui teie masin maha põleb vaid vaadatuna laiemalt. Mis siis, kui põlemine toob kaasa plahvatuse, mille käigus saavad viga lähedalolevad isikud või hooned, loomad, linnud, autod?
Mis kahju on keskkonnale tekitatud auto põlemisega? Väike kuid siiski. Kas see on südametunnistusega vastavuses?
_________________
http://www.mazdaklubi.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cabernet1
Satub siia tihti


Liitunud: 15 Aug. 2008
Postitusi: 199
Asukoht: Kelmiküla - Kivistiku tare.

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 12:26 pm    Teema: Vasta viitega

[quote="illukas"] lõpuks sai neil minu seaduste jutust hing täis ja soovitati tallinna kirjutada pretensiooni avaldus...
Eestis on suht võimatu ametlikult suuremat ümberehitust teostada, seda nii mootori kui ka välimuse juures.[quote]

Vastan siinkohal sulle, et ARK on tõesti bürokraatia kroonijuveel. Olen ise samamoodi asju ajanud kokku 8 kuud enne, kui kõik paberid, mida NEMAD, (mitte seadus) nõudsid ning mille mõni eksemplar oli esitatud Eesti teises otsas, teise isiku poolt teise büroosse. Säh sulle siis e-riiki. Sõida kohale, too paberid, sest nende enda arhiivi materjale nad ei usalda. Kui ikka paberit reaalselt näpu vahel ei tunne...
Kuid kas kergema vastupanu teed minek on siis õigem? Kas ongi nii, et kui poest pintsli ostmine on keeruline, värvime maju nagu Mr Bean korterit - lõhkeaine värvipotti?
Ei. Asju tuleb ajada ikkagi seaduslikult ning ka bürokraatiaratastega koos ringi käies, neid õlitades ning mõttetuid vahelt välja praakides.
Räägite, et Saksamaal asi tehtud, kuid siinsed panevad mõttetult näkku. Meil on NLiit siiani suhtumiselt. Siiani toores ühiskond. See ei muutugi enne, kui ei saa asju läbi vaieldud ja lahendusi nõutud.
Kas sina saaksid oma masina ARK-s arvele ja seaduslikuks MÕISTLIKU raha eest enne, kui temast saab uunikum või juba rooste tagasi? vaevalt. Kuid mõne järgmise võibolla juba küll.
Vaidluses peitub tõde.
_________________
http://www.mazdaklubi.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cabernet1
Satub siia tihti


Liitunud: 15 Aug. 2008
Postitusi: 199
Asukoht: Kelmiküla - Kivistiku tare.

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 12:35 pm    Teema: Vasta viitega

pets4524 kirjutas:
Seaduse järgi ju on asi korras - Läti seaduse kus vastavad muudatused on teostatud... Politsei ütleb nn "Läti tuuningu" ehk süsimustade esiakende kohta küll, et ime, et vineeri veel ette lüüa ei tahtnud aga samas kuna see on seal lubatud siis ei olegi ju midagi teha nii, et suht mõttetu ju mingit näppu ajada siin või kuidas... :


Olen nõus, et teine riik ja teised seadused alles. EL peaks need ajapikku ühtlustama.
Antud jutu (Läti xenonid ja iseturbotatud mootorid ning vineer esiaknal) lahendus peituks piiril.
Nii nagu on keelatud nii mõndagi riiki naastrehvidega siseneda, võiks seadusandlus reguleerida ka Eesti teedel liikuvate autode tehnonõudeid.

Ärge saage valesti aru, et norimine oleks, kuid must esiklaas vähendab nähtavust. Xenon pimestab kohalikku liiklejat, seega on tegemist keelatud liiklusvahendiga.
Kui Läti seadused lubaks autod ilma piduriteta, ei tahaks meist ju keegi, et sellised hakkaks meie tänavatel (Läti numbritega) ringi vurama.
Samamoodi on lubatud Venemaal tankiga keskväljakul sõita, kas hakkame nõudma, et vene sõjaväe numbritega tankid ka meie teedel liiguks?

See mis toimub teises riigis on teise riigi siseasi. Antud teemas oli rohkem meie oma riigi ja tegelikult ka meie oma linna autojuhtide südametunnistus see, mis koputamist vajas.
_________________
http://www.mazdaklubi.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Peeter82
CCV Guru


Liitunud: 13 Mai 2006
Postitusi: 255

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 12:57 pm    Teema: Vasta viitega

Et oleks selge siis ei pea vajalikuks õigust panna vineeri esiaknale ja sõita ilma piduriteta... Samas pean küll vajalikuks mitte vahetada auto passis värvi pruunist siniseks 2,5 h viljandi arkis kuna onul pole öösel naise käest saanud ja tuju paha... Ei pea vajalikuks otsida ja esitada pabereid mida seadus tegelikult ei nõua - olenemata siis kas meie või EL oma... Ei pea vajalikuks oodata seda sama "luba" oma auto arvele saamiseks mis on tegelikkuses naguinii juba seadusest tingituna olemas mingi 8 kuud jne... Senikaua kui kogu see jama ei muutu siis ongi tõesti lihtsam ja vähem närvesööv minna kergema vastupanu teed kahjuks... Isiklikult käisin ARK-s arutamas oma projekti ja sain 15 lubamatut muutust niiöelda ja vana irvitas mulle näkku ainult kohtlaselt minu lisaküsimuste kohta milline seadus millist asja reglementeerib. Samuti toetus väga mõjuvõimsale faktile "sedasi ei ole ju võimalik tehagi" kui uurisin esiveduse auto 4 veduseks muutmise poolt (asi tehtud originaal juppidega mis tehasest tulevad ja töötab juba...) - samas plaanin siiski nui neljaks raiuda seni kuni kunagi selle asja eesti registrisse saan nii kui vaja - kui muidu ei saa siis kasvõi välisriikide abiga kuna teatavasti on välisriigis elaval inimesel peale 1 aasta pikkust seal elamist ja siis siia kolides õigus oma vallasvara sealt siia kaasa tuua ja ark ei saa keelduda isegi parempoolse rooliga auto siin arvele võtmisest aga loodetavasti ei pea nii kaugele minema... Ei tahagi asju lihtsalt ja kergelt saada ega midagi niisama lambist teha aga kui ikka isegi seadusega lubatud asja ei lubata siis on midagi suht mäda ju - miks siis keegi sellega ei võitle nn "kodanikukohustuse" korras??

Teemast välja, siis olen oma silmaga näinud kuidas meil poe juurest politsei teeb ühesuunalisel teel vasakpööret paremast reast kuigi on jooned sõiduridade vahel isegi ja sellekohane märk ka veel tagatipuks... Mis teha siis - esitan kaebuse ja palun politseinik vallandada kuna rikkus liikluseeskirja?? KÕIGIL JUHTUB ja on asju mis ei ole alati nii, kui peaks olema ja selle järgi kedagi sõimata niisama ka suht mõttetu ju minu arust või kuidas....
_________________
Müüa palju erinevaid juppe 88-92 Civic / CRX / Concerto / Shuttle - Küsi julgelt...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cabernet1
Satub siia tihti


Liitunud: 15 Aug. 2008
Postitusi: 199
Asukoht: Kelmiküla - Kivistiku tare.

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 1:14 pm    Teema: Vasta viitega

[quote="pets4524"]Et oleks selge siis ei pea vajalikuks õigust panna vineeri esiaknale ja sõita ilma piduriteta... Samas pean küll vajalikuks mitte vahetada auto passis värvi pruunist siniseks 2,5 h viljandi arkis kuna onul pole öösel naise käest saanud ja tuju paha... Ei pea vajalikuks otsida ja esitada pabereid mida seadus tegelikult ei nõua - olenemata siis kas meie või EL oma... Ei pea vajalikuks oodata seda sama "luba" oma auto arvele saamiseks mis on tegelikkuses naguinii juba seadusest tingituna olemas mingi 8 kuud jne... Senikaua kui kogu see jama ei muutu siis ongi tõesti lihtsam ja vähem närvesööv minna kergema vastupanu teed kahjuks... Isiklikult käisin ARK-s arutamas oma projekti ja sain 15 lubamatut muutust niiöelda ja vana irvitas mulle näkku ainult kohtlaselt minu lisaküsimuste kohta milline seadus millist asja reglementeerib. Samuti toetus väga mõjuvõimsale faktile "sedasi ei ole ju võimalik tehagi" quote]

ARK bürood on omaette teema üldse. Olen kokku puutunud neist paljudega ning Viljandi oma on üks vastikumaid kliendi jaoks. Kahjuks puudub meie riigis alternatiiv ehk siis konkurents antud teenuse paremaks muutmisel. Jah Viljandis on selle muutmine suuresti seotud vanusega. Kui kliendi jaoks ebasõbralikud pensionile lähevad, ÄKKI tulevad uuemad ja paremad, kes veel viitsivad inimesele rääkida, mida, miks ja MIS ALUSEL.
Lisaks pean tunnistama, et osad ametnikud on vist läbinud kooli, kus õpetatakse kiirenduses ja edasiliikumises tavalise teo käest kaotamist. Enne läheb habe halliks, kui ametnik 2 paberit kohale toodud saab.

Olen saanud ka nautida olukorda, kus autot müües (oli üle värvitud uuesti) oli VIN tähist omava metallplaadi vasakus ülemises servas pisut värvipritsmeid ning seepärast müügitehingut teostanud "spetsialist" rabas suure traatharja ja kraapis poole kapotialusest värvist maha.

Hoolimata ametkondades lakkavast lollusest, nõmetsemisest ja võimuiha rahuldamisest ei anna see õigust seadust rikkuda.
Kui keegi saab vihaseks ametniku või nn linnavalitseja peale, ei anna see õigust kaasliiklejate peal seda välja elada või teha ikkagi asju kasvõi mulgi jonnile toetudes.
_________________
http://www.mazdaklubi.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kaspar
Vana tuttav


Liitunud: 6 Märts 2006
Postitusi: 1372

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 3:39 pm    Teema: Vasta viitega

cabernet1 kirjutas:
Kodanik kaspar. Usun, et sa olid üks neist väikestest poistest, kes Lina tänaval shõud tegi.


Paraku polnud mina üks neist, kuna kolisin Uueveskile alles mõned aastad tagasi. Selliste lollustega pole ma hakkama saanud.

Au ja kiitus neile, kes viitsivad ja tahavad ARK'iga jamada, et modifikatsioonid legaalseks saada, minu jaoks on see sama kui peaga vastu seina peksta, kuigi kunagi võib ju sein järgi ka anda. Ja muide, politseinikud panevad vist siiani oma märkmikutesse auto numbreid kirja, ei tea kas sellest midagi tolku ka on, aga...
_________________
Kõik vajalik autospordiks - www.rallipood.ee
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
leits
Vana tuttav


Liitunud: 9 Nov. 2006
Postitusi: 801
Asukoht: S-Jaani

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 3:48 pm    Teema: Vasta viitega

mis numbreid nad kirja panevad?
_________________
Tahad Paintballi mängida? Võta ühendust:
1)leits ät ozkpaintball.ee
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
cabernet1
Satub siia tihti


Liitunud: 15 Aug. 2008
Postitusi: 199
Asukoht: Kelmiküla - Kivistiku tare.

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 4:04 pm    Teema: Re: Koputus südametunnistusele ! (Huumor vol.2) Vasta viitega

cabernet1 kirjutas:


Tean, et vanasti oli politsei autodes sirmi vahel paber autonumbritega, kellele võimalusel väänata. .

_________________
http://www.mazdaklubi.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cabernet1
Satub siia tihti


Liitunud: 15 Aug. 2008
Postitusi: 199
Asukoht: Kelmiküla - Kivistiku tare.

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 4:15 pm    Teema: Vasta viitega

kaspar kirjutas:


Au ja kiitus neile, kes viitsivad ja tahavad ARK'iga jamada, et modifikatsioonid legaalseks saada, minu jaoks on see sama kui peaga vastu seina peksta, kuigi kunagi võib ju sein järgi ka anda. .


Eestlase loomuses on senikaua reha peale astuda kuni rehavars järgi annab. Iseküsimus on, kustmaalt vars pooleks läheb ja kuhu järgmine laks sama reha peale astudes ulatub.

ARK-iga diskuteerida on 1 asi, sealjuures ka neile uudsema ja võibolla ka vajalikuma info kättenäitamine, mida nemad kah kui inimesed (vana koer ei õpi trikke) liigkiiresti endale selgeks ei suuda teha.
Mina olen näinud ilma veidi rohkem, kui veerandsada aastat, kuid endast 10 aastat noorematega arvutimaailmas võistelda ei ürita. Sõnad sheerima, upload, i-pod ja krt teab mis veel on minu jaoks nagu kaamlile vatt. Arusaamatu. Samamoodi neile mõned EL direktiivid. Usun, et siin foorumis ei käi ühtegi EL direktiivides pädevat inimest. Veel enam - terves Eestis ei olegi sellist inimest.

Kuid ikkagi tõuseb üles küsimus, et kas seni, kuni riik ja ARK arenevad, innovatiivsete lahenduste seaduspäraseks muutmise diskussioonid alles kokku pannakse, on õige liigelda tehnonõuetele mittevastavate sõidukitega?
Täna ei vasta tuled nõuetele, homme kisame juba, et nah neid pidureid vaja... Kuhu nii välja jõuame?

Võibolla ma olen liiga vanamoeline ent uuendusi samas valikuliselt vastu võttev. Selle alusel paigaldaks mina isiklikult ka müramõõdikud nagu Suurbritannias juba esimesed üleval on. Just selleks, et teha mõõdistusi, pildistusi ja ka vajadusel trahve neile, kelle subwoofer või otse läbi "sportpütt" mis peaks 1-2 kw juurde andma, ei häiriks neid, kes sellest osa saada ei taha.

Avalikud teed on avalikud, seega KÕIGILE kasutamiseks ja nautimiseks, mitte vaid kaakidele rahu rikkumiseks.
_________________
http://www.mazdaklubi.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Log
Satub siia tihti


Liitunud: 14 Mai 2006
Postitusi: 253

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 4:42 pm    Teema: Vasta viitega

Nüüd juba keelaksid heli(tuuningu) ka autodest ära? Sa oled ikka päris lollakas, vabandage väljenduse pärast.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
cabernet1
Satub siia tihti


Liitunud: 15 Aug. 2008
Postitusi: 199
Asukoht: Kelmiküla - Kivistiku tare.

PostitusPostitatud: Teis. Jan. 20, 2009 4:46 pm    Teema: Vasta viitega

Log kirjutas:
Nüüd juba keelaksid heli(tuuningu) ka autodest ära? Sa oled ikka päris lollakas, vabandage väljenduse pärast.


Tegemist suuresti seadusandluse erinevuse näitega. Meil kisavad, UK-s trahvivad rahurikkujaid. Mis seal siis rääkida EL ühtsusest? Võrdle nüüd UK ja Läti seadusi.
_________________
http://www.mazdaklubi.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   See teema on suletud: te ei saa postitusi lisada ega muuta.    Car Club Viljandi -> Vaba teema Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Te ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Te ei saa vastata siinsetele teemadele
Te ei saa muuta oma postitusi
Te ei saa kustutada oma postitusi
Te ei saa hääletada küsitlustes


Vajutage siia, et minna tagasi klubi esilehele

Car Club Viljandi © 2024